Jablonec hraje se Skuhravého Opavou v Brně

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 7. kolo so 1. 9. 2018, 17:00

Před první letošní reprezentační pauzou odehraje FORTUNA:LIGA už sedmé ligové kolo. Jablonecký tým se představí v dočasném azylu v Brně, kde má svůj přechodný domov nováček z Opavy.

Opavští fotbalisté se po třinácti letech vrátili na prvoligovou fotbalovou mapu. Zpět na ligové výsluní vyvedl tým z Moravskoslezského kraje exjablonecký kouč Roman Skuhravý. Progresivní trenér zde aktuálně kroutí už třetí sezonu a po postupu byl hodně zvědav, jak moc bude jeho budovaný kádr konkurenceschopný v nejvyšší soutěži. Soupiska totiž doznala v létě jen minimálních změn. Nekonal se žádný odchod, jen se kabina rozrostla o tři nová jména. Útočníka Juřenu z Třince, záložníka Řezníčka z Pardubic a do třetice vyšel, ač jen formou hostování, příchod záložníka Freita ze Slavie. „Rozhodli jsme se dát příležitost stávajícím hráčům. Nikoho ze základu jsme nepustili, přestože o některé hráče zájem byl. Ti, co si ligu vybojovali, v ní mají co ukázat,“ pravil k minimálnímu pohybu v kádru generální ředitel SFC Alois Grussmann. Nutno dodat, že dres Skuhravého výběru obléká i nyní hned několik hráčů spojených s Jabloncem. Branku hájí brankář Vilém Fendrich, v obraně působí Dominik Simerský a v záložní řadě aktuálně hostuje z Jablonce středopolař a opavský odchovanec Jakub Janetzký.

Šest úvodních kol přineslo opavskému nováčkovi jen jediný bod za domácí remízu 1:1 s Libercem. Je nutné ale říct, že Skuhravého tým v něm absolvoval těžké zápasy například s pražskými „S“. Navíc klub nemůže prozatím využívat tak důležitý domácí stadion v Opavě, kde tradičně panuje bouřlivá atmosféra. Právě tam se nyní buduje umělé vyhřívání potřebné pro prvoligovou soutěž. A tak se opavští zatím prezentují v dočasném vyhnanství na stadionu v Brně na Srbské, kde naposledy podlehli ve velmi důležitém zápase Karviné 1:3. Touženého vítězství se Slezané dočkali až v tomto týdnu, v úterním zápase MOL Cupu, kdy po přesvědčivé výhře 5:0 postoupili přes třetiligový Frýdek-Místek do dalšího kola.

Teď čeká tým trenéra Skuhravého i kouče samotného další zajímavý test v sobotním klání právě Jablonci. „Sám jsem na tu konfrontaci zvědavý. Jablonec jsem viděl několikrát a udělal na mě obrovský dojem, čeká nás v tuhle chvíli nejtěžší možný test. Hrají moderní, rychlý a agresivní fotbal. Těží z převahových situací po stranách i formy Doležala. My se ale musíme dostat z toho bahníčka, do kterého jsme se sami dostali,“ říká před sobotním zápasem s Jabloncem Roman Skuhravý.

Jablonečtí se pilně chystají na svého dalšího protivníka a před reprezentační pauzou hodlají i proti nováčkovi soutěže rozšířit svou porci aktuálních tří výher v řadě. K zápasu tak jablonecká výprava vyrazí s tradičním denním předstihem po dnešním losování základní skupiny Evropské ligy.

Vzájemné zápasy sobotních soupeřů jsou již přes třináct let staré, na horkém opavském stadionu se ale jabloneckým barvám tehdy nikdy vyhrát nepodařilo. Nyní se oba týmy poměří v brněnském azylu.

Utkání začíná v sobotu 1. září od 17 hodin na Městském stadionu Srbská v Brně

Rozhodčí: Matějček - Paták, Mokrusch