Jablonec je v semifinále poháru MOL Cup!

FK Jablonec 1.FC Slovácko
3:1
MOL Cup, ČF st 7. 3. 2018, 16:00

Naši fotbalisté jsou v semifinále MOL Cupu. Ve středečním čtvrtfinále zdolali góly Považance, Doležala a Chramosty prvoligové Slovácko 3:1 a radujíc se z postupu!

Jablonečtí nastoupili do čtvrtfinálového duelu hned s několika změnami, chyběli Trávník, Hanousek. Hosté přijeli do Jablonce bez útočníka Zajíce a pouze na lavičce s Navrátilem.

První k zakončení se odhodlal jablonecký Chramosta, ale jeho střela byla zblokována. Hosté pronikali do jabloneckého pokutového území Vasiljevem, dobrý obranný zákrok ale předvedl Lischka. Na druhé straně předvedl tah na branku Chramosta, z úhlu ale netrefil prostor na vzdálenější tyči. Jablonečtí předvedl hezkou kombinační akci i ve 12. minutě, Masopust ale zakončil vysoko nad branku Slovácka. Neujala se ani Považancova zblokovaná střela, hlavička Lischky zase skončila jen v náruči brankáře Daňka.

Ve 24. minutě už ale udeřilo, dlouhý výkop brankáře Hrubého se dostal až k Považancovi, ten utekl i obráncům a ač byl trochu z úhlu, poslal křížnou střelou balon přesně k tyči hostující branky – 1:0! Trenér Rada musel po půlhodině hry nuceně sáhnout ke střídání, Hübschmana nahradil útočník Doležal. Právě střídající hráč po chvíli pobytu na hřišti hlavičkoval po rohovém kopu, i jeho pokus ale dokázali hostující obránci srazit na roh. Před poločasem jablonečtí předvedli několik rychlých kombinačních akcí. Ukázkovou narážečku Jovoviće s Doležalem prvně jmenovaný nepřetavil v další branku. Technickou střelou minul šibenici Slovácka i Masopust.

Po přestávce rozfoukal vítr mlžný opar nad jabloneckou Střelnicí. Ve 48. minutě málem zaskočil jeden z hráčů Slovácka vlastního brankáře, když poslal malou ale vysokou domů na Daňka, hostující gólman s problémy ošemetnou situaci nakonec zdárně vyřešil. V 56.minutě Doležal nádherně ve vápně přiťukl Chramostovi, ten si elegantně obhodil posledního obránce soupeře, pak dal ale míči opačnou faleš a ten těsně minul hostující svatyni!

Doležal vysunul v 62. rozeběhnutého Vojtu Kubistu, ten se prohnal okolo zkoprnělých obránců jako tank, ale brankáře Daňka neprostřelil. Jen o minutu později už bylo na Střelnici veselo, parádní centr Zeleného z levé strany trknul Doležal k tyči na 2:0. Hosté se ale stačili do zápasu vrátit za další čtyři minuty, přízemní přihrávku Navrátila poslal špičkou kopačky do jablonecké sítě Kubala na 2:1.

Vzápětí Lischka hlavičkoval nad. Čtvrt hodiny před koncem si ale vzal Jablonec dvoubrankový náskok zpět, Zelený vysunul Jovoviće, od něho se míč dostal k Chramostovi, ten se hezky opřel z voleje do balonu a dal na 3:1. Hosté ke své smůle museli navíc dohrávat v desíti, bez zraněného kapitána Šumulikovskiho, protože už měli vystřídány všechny hráče.

Jablonec se snažil přidat další branky. Kubista přesným pasem poslal na zteč Masopusta, ten našel volného Chramostu, ale jablonecký útočník Daňka v další šanci nepřekonal. Neprosadil se ani Doležal, který pálil pohotově z otočky. Přelobovat brankáře dalekonosným lobem zkoušel v nastavení ještě Zelený, ale zamířil těsně vedle opuštěné branky. Jabloneckým barvám to ale vadit nemuselo, diváci i hráči slavili postup už do semifinále MOL Cupu v poměru 3:1!