Jablonec jede na hřiště Zlína

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 3. kolo so 4. 8. 2018, 17:00

I druhý výjezd v nové ligové sezoně bude pro jablonecké přes celou republiku. Radův tým se pokusí vydolovat první ligové body na hřišti Fastavu Zlín.

Zlín byl podobně jako náš Jablonec loni katapultován do základní skupiny Evropské ligy. Svou jubilejní účast ve skupině ale nedokázal skloubit s lepšími výsledky na domácí ligové scéně. Nepomohla ani výměna trenéra v průběhu roku, a tak dovedl kouč Petržela ševce jen na desátou příčku.

Do nového ročníku tým převzal exreprezentační kouč Michal Bílek a spolu s ním se začal měnit i stávající kádr. Brankář Zlámal zamířil do skotského Hearts, záložník Ekpaie do Plzně, Janíček přestoupil do Prostějova, hostování skončilo Vukadinovičovi s Holzerem. Naopak defenzívu Fastavu přišel zpevnit stoper Buchta, více branek mají nově obstarat ofenzivně ladění hráči Jakubov a navrátilec Poznar.

Zlínští by se rádi probojovali v nově hraném ročníku FORTUNA:LIGY do skupiny o sedmé až desáté místo. "Zároveň byl bych rád, kdybychom v základní části ligy nasbírali víc bodů, vstřelili více branek a méně dostali než tomu bylo v předchozím ročníku," prozradil kouč Bílek.

Vstup do nové sezony vychází zatím Zlínu na výbornou. V úvodním domácím zápase sice nečekaně prohrával s Mladou Boleslaví už 0:2, aby v poslední dvacetiminutovce předvedl obdivuhodný obrat a gólem v nastavení rozjásal stadion Beauguel po výhře 3:2. Na domácí obrat navázali Bílkovi hoši i v Brně, kde udolali nováčka z Opavy 2:1 a pyšní se tak plným bodovým počtem. "Šest bodů po dvou zápasech je výborné vysvědčení, ale my musíme pracovat dál. Úvod jsme zvládli výborně. Ale nemyslím si, že máme v týmu jediného hráče, který si myslí, že to půjde dál samo. Pokud chceme dotáhnout i další výsledky, tak jedině po dřině a zodpovědném výkonu," nenechává se uchlácholit dobrým vstupem do sezony zlínský kouč Bílek.

Oproti našemu soupeři, který se na čele tabulky vyhřívá s šesti body je nyní v opačném rozpoložení náš Jablonec. Herně sice v úvodních dvou kolech nezklamal, ale vytvořené příležitosti zahazoval a doplatil na to jak v Ostravě, kde si vstřelil vlastní branku, tak minule v domácím utkání s pražskou Spartou. Na bodový zisk tak netrpělivě čeká i náš kouč Petr Rada. "Musíme získat více klidu v zakončení. V tréninku se hodně věnujeme střelbě a cvičením se střelbou. Například Lukáš Masopust je vynikající technický fotbalista, rychlostní typ, ale neproměňování šancí je jeho největší handicap. Šancí má spoustu, vypracuje si je. My na téma produktivity s hráči mluvíme a pracujeme na tom," říká před sobotním duelem trenér Petr Rada.

Oba týmy se nyní nacházejí na odlišných pólech ligové tabulky, Jablonec se proto bude snažit získat první body na Zlínské Letné, kde se mu daří. Loni jsme zde vyhráli jak ligový (4:0), tak pohárový zápas (1:0). I celková ligová bilance s tímto soupeřem hovoří pro zelenobílé barvy. "Určitě je nepříjemné že jsme po dvou kolech bez bodu, čekali jsme, že odstartujeme jinak. A teď jedeme na mančaft, který má šest bodů a téměř vede tabulku. Z tohoto pohledu je to nepříjemné, ale hráči předvedli, že umí hrát dobrý fotbal. Ale musíme se víc soustředit na to, abychom šance proměňovali. Musíme být trpěliví a věřit, že se to otočí v náš prospěch," dodává trenér Petr Rada.

Utkání začíná v sobotu 4. srpna od 17 hodin na zlínské Letné

Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr