Jablonec končí v poháru, v Karviné padl 0:1

MFK Karviná FK Jablonec
1:0
MOL Cup, 4. kolo st 31. 10. 2018, 15:30

Jablonečtí se s pohárem MOL Cup loučí už v osmifinále. Na hřišti v Karviné hráči zahodili hodně šancí v první půli, domácí rozhodli po ojedinělém rohovém kopu a gólu Kriváka.

Jablonecká výprava se v nabitém programu přemístila k pohárovému duelu MOL Cupu do vzdálené Karviné s denním předstihem pomocí Pendolina. Kouč Rada přichystal pro osmifinálový zápas tři změny v základní sestavě, v brance se představil Hanuš, post defenzivního záložníka svěřil Kubistovi a na levém kraji zálohy operoval tentokrát Acosta.

Jablonec začal na hřišti v Karviné aktivně, měl více příležitostí, ale v zakončení se mu nevedlo. Už v první desetiminutovce přiťukl Acosta Ikaunieksovi, po jejich kombinaci zblokovali střelu Masopusta domácí obránci. Následovala Ikaunieksova samostatná akce zakončená střelou do boční sítě.

Dál byli nebezpečnější naši hráči. Kubista na hranici vápna přihrával Acostovi, ten zbrkle přestřelil domácí branku. Poté přišlo vtipné Trávníkovo uvolnění ve vápně přes bránícího domácího hráče, ale následný centr stačili obránci odvrátit do bezpečí. Další nepřesný odkop domácích si ve vápně zpracoval Kubista, pohotové zakončení skončilo jen dalším rohovým kopem našich barev. Ve 20. minutě Trávník centroval z pravé strany do vápna, Acosta sklepl Ikauniekovi, jenže ten gólovku poslal bohužel vedle šibenice! Prakticky z protiútoku poprvé zakončovali akci také karvinští fotbalisté, Ba Loua pálil nad Hanušovo břevno. A další šance na jablonecké straně, znovu se za hlavu držel Acosta, když v dobré příležitosti uvnitř pokutového území nastřelil protivníka. Ve 40. minutě po zmatcích v domácí obraně napálil z voleje míč vedle domácí svatyně Kubista. O tři minuty později centroval z velkého úhlu před branku Hanousek a padající míč se snesl na vzdálenější tyčku karvinské branky, poté už obránci s brankářem stačili míč zahrát rychle od své branky. V samém závěru prvního poločasu prolétl skrz celé naše malé vápno nebezpečný balon, který ale naštěstí žádný z domácích hráčů nezasáhl.

Tři minuty po změně stran zahrávali domácí rohový kop Čovlićem, míč se snesl na zadní tyč, odkud ho zblízka poslal za Hanušova záda Krivak – 1:0. Obraz hry se poté změnil, našim hráčům se nedařilo už tolik držet balon. V 60. minutě přesto přišla velká šance na srovnání skore, Masopust vysunul Ikauniekse, jeho střelu skvěle vyrazil brankář Pastornický! Trenér Rada se snažil oživit hru střídáním, postupně poslal na hřiště vysokého Doležala i Sobola. Na hřišti bylo v druhé půli dost nepřesností, a to ze stran obou týmů. Do vápna domácích létalo na vysoké hráče jen minimum centrovaných balonů. Když už jablonečtí kroužili kolem pokutového území, do výraznějšího zakončení se jim probojovat přes zahuštěné hřiště nepodařilo. Deset minut před koncem hlavičkoval po centru Hanouska vedle branky Holeš. Ve stejných místech skončily i nůžky střídajícího Kratochvíla. Po rohovém kopu scházela větší razance v zakončení i Kratochvílovi.

Náš tým se bohužel s tuzemskou pohárovou soutěží loučí už v osmifinále, naopak Karviná se mezi jarní osmičku probojovala podruhé ve své historii.