Jablonec má v lize na Hané co napravovat

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 24. kolo so 7. 3. 2020, 14:30

Po dvou dnech se znovu postavíme stejnému soupeři. Po středečním vyřazení ve čtvrtfinále MOL Cupu čeká Jablonec ve stejném městě neméně důležitá ligová bitva.

Sigma Olomouc uzavírá prostřední skupinu ligové tabulky na desáté příčce s 31 body. V zimě se Hanákům vrátil do kabiny odstavený záložník Pilař, na hostování přišel ze Sparty útočník Juliš, potřebnou zkušenost přinesl exliberecký Breite. Olomoučtí totiž ztratili v zimní pauze jednu z opor v podobě sedmigólového Plška, pražská Slavia zase zlanařila nadějného stopera Zimu. Na Andrově stadionu se budou chtít i s obměněným kádrem pokusit o poháry. Ve středu totiž postoupili právě přes náš Jablonec výhrou 3:1 už do semifinále MOL Cupu a boj nechtějí vzdát ani z prostřední skupiny FORTUNA:LIGY a následné nadstavby.

Start ligového jara se Sigmě povedl. Po výhře 3:1 v Teplicích přišla domácí sladká výhra 1:0 nad rozháranou Spartou. V posledním ligovém kole sice olomoučtí fotbalisté padli v Opavě 1:2, ale ve středu si spravili chuť právě pohárovým postupem přes náš Jablonec. „Z mužstva cítím duch, v kabině je pohoda a hned jiná atmosféra,“ líčí spokojený kouč Radoslav Látal. Jenže i on varuje před druhým sobotním duelem s Jabloncem. „Čeká nás daleko těžší a složitější utkání než ve středu. Trenér Rada je určitě dostane na špičky, budou na nás nachystaní. Čeká nás velice těžký zápas,“ upozorňuje kouč Hanáků.

Radův tým zůstal mezi středečním a sobotním zápasem v Olomouci, tak aby se vyhnul v krátkém časovém sledu dlouhým přesunům tam a zpět. „Bylo rozumné tu zůstat a necestovat, protože ty cesty nejsou ještě optimální. Měli jsme klasické tréninky, pozápasové a předzápasové. Vyhodnotili jsme si to tak, že bylo lepší tu zůstat a necestovat. Musíme přepnout na ligu a snažit se odčinit středeční pohárový nezdar,“ velí jablonecký kouč Petr Rada. Dá se očekávat, že náš lodivod udělá v zápase změny, minimálně bude muset oželet služeb středopolaře Kubisty, který nesmí hrát kvůli čtyřem žlutým kartám.

Podzimní ligový zápas na jablonecké Střelnici neměl vítěze, týmy se rozešly smírně 2:2. Za Jablonec skórovali Jovović a Doležal, černohorský reprezentant Jovović si bohužel srazil míč i do vlastní sítě a na konečných 2:2 srovnával šest minut před závěrečným hvizdem hostující Pilař.

Jablonec má na Hané v sobotu co napravovat.

Utkání začíná v sobotu 7. března od 14:30 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Hocek - Koval, Vitner