Jablonec mění po více jak 10 letech název - FK BAUMIT Jablonec, a.s.

Jablonecký klub získal nového strategického partnera, kterým se stal rakouský koncern Baumit patřící ke špičkám v oboru stavebních hmot. Přínos tohoto partnera pro klub je natolik významný, že po více jak 10 letech dochází ke změně názvu klubu. Do nového ročníku vstoupí klub pod názvem FK Baumit Jablonec,a.s..

„Podařilo se nám sehnat silného partnera, o kterého jsme delší dobu usilovali a povede to ke stabilizaci klubu. Smlouva byla podepsána na 3 roky. Baumit tak střídá na pozici generálního sponzora Jablonex, který od prvního pololetí 2007 vlivem kurzu dolaru nemohl vydávat na marketing takové částky jako v minulosti a tuto mezeru na straně příjmů se nám podařilo zacelit až nyní,“ uvedl na adresu nového partnera generální manažer klubu Aleš Pangrác.

„Náš vstup do jabloneckého klubu je konkrétním vyjádřením naší filozofie výchovy mladých talentů. FK Jablonec vnímáme jako klub, který se dlouhodobě a intenzivně věnuje mládeži, je dynamický a zdravě dravý. V „A“ týmu pak dostávají šanci mladí hráči, současně je trenér František Komňacký mužem sledujícím nejnovější tréninkové metody s důrazem na morální vlastností hráčů,“ stojí v tiskovém prohlášení Pavla Meda ředitele společnosti Baumit v ČR. Baumit v Jablonci v minulosti již několikrát působil. Poprvé v sezoně 1993/94, podruhé v období od roku 1999 do rokú 2001.

Author Jiří Šálek