Jablonec míří k pohárové odvetě do Žiliny

MŠK Žilina FK Jablonec
Play-off UECL, 2. kolo čt 26. 8. 2021, 18:00

K nejdůležitějšímu zápasu letošní sezony vyrazí ve středu družina Petra Rady bojovat o postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA na půdu slovenské Žiliny.

Ve hře je opravdu hodně. Podzim ve skupině evropského poháru už jablonečtí fotbalisté jednou zažili. Před třemi lety se ale nemusel náš tým prokousávat zrádnými předkoly a zahrál si rovnou ve skupině Evropské ligy po boku Dynama Kyjev, Astany a Rennes. Podobný cíl, tedy základní skupinu, má náš klub vytyčen i letos, v nově vzniklé soutěži Evropské konferenční lize UEFA.

Radův tým má dvojzápas se slovenskou Žilinou rozehraný více než dobře. Před týdnem ve čtvrtek si v domácím prostředí na Střelnici naši fotbalisté připsali vysoké vítězství 5:1, které nyní budou hájit na půdě našeho protivníka.

Jablonec se však bude muset vypořádat s přechodem na umělou trávu, protože Šošoni, jak se žilinským fotbalistům přezdívá, hrají své domácí zápasy na stadionu Pod Dubňou, kde je instalován umělý trávník čtvrté generace. Stadion se nachází poblíž řeky Váh a v historii se mu nevyhýbaly ani záplavy. První přestavba žilinského stánku začala v roce 2002, tehdy kvůli vybojovaným předkolům Ligy mistrů, větší rekonstrukce přišla následně v roce 2006, stadion má nyní kapacitu 11 181 míst. Ačkoliv byl v Žilině vždy poměrně vyhlášený pažit, rozhodlo se vedení před sezonou 2016/2017 pro položení umělého trávníku, který využívají všechny oddíly MŠK Žilina i dnes.

Víkendové ligové zápasy obou pohárových protivníků dopadly rozdílně. Žilina rozhodla na vlastním stadionu o svém vítězství nad Senicí 3:0 až po změně stran. Jablonec taktéž v domácím prostředí jen remizoval se Slováckem 1:1.

Jablonec se ve středu přesouvá do dějiště zápasu, navečer vám zprostředkujeme ze Slovenska tiskové konference obou týmů. Odvetu v Žilině budou ve čtvrtek pískat estonští sudí a zápas bude přímým přenosem vysílat stanice ČT Sport.

Utkání začíná ve čtvrtek 26. srpna od 18 hodin na stadionu Pod Dubňou v Žilině

Rozhodčí: Tohver – Koiv, Klaasen (Jaanovits)