Jablonec míří na pažit mistra ligy

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N3 ne 28. 6. 2020, 19:00

Ve třetím kole FINÁLE FORTUNA:LIGY skupiny „o titul“ se jablonecký tým vydá na trávník čerstvého mistra – pražské Slavie.

Přesně po čtyřech týdnech se Radův tým znovu představí v pražském Edenu. Naše poslední vystoupení v hlavním městě nedopadlo příliš dobře, v oslabené sestavě inkasoval Jablonec pětkrát, aniž by sám skoroval. To ale Trpišovského tým ještě sváděl tuhý boj o ligový titul s plzeňskou Viktorií. Své snažení „sešívaní“ dotáhli do úspěšného konce tuto středu. V přímém souboji prvního s druhým totiž porazili brankou Ševčíka Plzeň a mohli začít s předstihem tři kola před koncem nadstavby slavit mistrovský titul. A protože se jedná o jubilejní 20. titul v klubové historii, přibyde na slávistický dres druhá hvězda. „I ty hvězdy jsme měli v hlavě už dlouho, pro mě osobně byly cílem už od loňska. Obhájili jsme titul, máme víc bodů než v loňské sezoně, i toho si strašně cením,“ prozradil kouč Trpišovský. Jeho tým se musel vypořádat se zimními odchody Součka, Škody či Stocha, ale v průběhu sezony řešil více nesnází. „Měli jsme velký náskok, ale když vezmu všechny věci okolo, Liga mistrů, Evropa, odchody hráčů do velkých lig, hra bez diváků. I proto si tohoto titulu vážím víc,“ řekl šťastný kouč novopečeného mistra.

Jablonec po středečním remízovém derby s Libercem drží čtvrtou pozici s dvoubodovým náskokem před rivalem z Podještědí. Na třetí Spartu ztrácí náš celek tři kola před koncem šest bodů. Z třetí pozice se půjde rovnou do předkola Evropské ligy, čtvrtý tým by ještě měřil síly s vítězem prostřední skupiny ligové tabulky. Do všeho ale může ještě promluvit středeční finále MOL Cupu. Pokud by totiž vítěz pohárové trofeje skončil do čtvrtého místa, pak by až pátý tým ligové tabulky svedl souboj o poháry s vítězem skupiny o Evropu.

Jenže severočeský tým se po koronavirové pauze vypořádává s řadou dlouhodobě zraněných a nyní v Edenu opět nemůže nasadit hráče hostující na Střelnici z pražské Slavie. „Očekávám hodně těžký zápas jako vždy na Slavii. Pražská "S" spolu s Plzní dominují naší lize, každý bod, který případně s těmito třemi soupeři uhrajete, je plusový. Máme nějaké absence, budeme to mít těžké, ale musíme to nějak poskládat. Slavia zaslouženě udělala titul po tom, jak prošla sezonou. Nemyslím si, že to nějak ovlivní ten náš zápas. Mají kvalitní kádr, 25 vyrovnaných hráčů. Je jedno, kdo nastoupí, mají ty nejlepší hráče. Není takový rozdíl, jestli bude hrát jedna jedenáctka, nebo třeba sedm jiných hráčů. Rozdíl může být jen v herní praxi, že třeba tolik nenastupují, ale kvalita je u všech hráčů podobná,“ říká před nedělním zápasem trenér Petr Rada.

Jablonečtí mívali stadion v Edenu v oblibě, ale poslední dva zápasy ve Vršovicích prohráli, aniž by dokázali soupeři vstřelit branku. Jak si povedou na hřišti nového mistra nyní v nadstavbové části?

Utkání začíná v neděli 28. června od 19 hodin v Sinobo stadium Praze

Rozhodčí: Lerch - Poživil, Ratajová