Jablonec míří na pažit povzbuzené Opavy

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 21. kolo so 27. 2. 2021, 14:00

Po středečním nevyvedeném utkání se Slováckem, se Radova družina rychle přemisťuje do dalekého Moravskoslezského kraje. Už v sobotu nás čeká další důležitý souboj, tentokrát na půdě poslední Opavy.

Poslední tým ligové tabulky se v zimní pauze snažil oživit stávající kádr, který by se v jarní části ještě popral o ligovou záchranu. Na hostování proto přišli záložníci Hellebrand, Kulhánek, Nešický, Kania, obránce Březina, brankář Digaňa a útočníci Smola s jabloneckým Čvančarou. Ve slezském klubu skončili Texl a Dordić.

Po obrodu mužstva se ale zatím na zlepšení stále čekalo. Pro Opavu jsou citelné především domácí ztráty, Slezané nezvládli očekávaným plným bodovým ziskem vypjaté duely se stejně ohroženými - Brnem (0:2) a Příbramí (0:0). Potřebný impuls v podobě tříbodového zisku přišel o posledním víkendu, po nečekaném vítězství 1:0 v Českých Budějovicích, které zařídil obránce Březina. Opavští tak oslavili v sezoně teprve druhou výhru, čekali na ní od října loňského roku. Venku zvítězili žlutomodří naposledy před rokem a půl. „Všichni jsme to vítězství už potřebovali, jsme na obtížné cestě. Dva zápasy jsme nedostali gól. Věřím, že nám ta výhra může pomoci do dalších kol. Budeme se rvát, abychom to zachránili. Až na výjimky hrajeme většinou se všemi vyrovnaná utkání,“ radoval se po vítězství trenér Opavy Kováč. Jeho tým sice zůstává tabulkově poslední, ale tříbodovým ziskem se dotáhl na své konkurenty v boji o ligovou záchranu.

V sobotu ale Opavští nebudou moci počítat s vykartovaným duem hráčů, obráncem Helešicem a útočníkem Čvančarou. Vytáhlý útočník Čvančara ve slezském klubu hostuje z Jablonce a stejně by nemohl po dohodě klubů nastoupit. Ve Slezsku zatím na první brankový zářez stále čeká, ač se do šancí dostává. „Je to o jednom gólu, až to tam procpu, tak mi to tam začne padat,“ věří mladý forvard. „Výhra v Budějovicích nám může pomoci hlavně psychicky. Mohl by to pro nás být ten odrazový můstek. Čeká nás kvalitní soupeř ze špice tabulky. Myslím, že i bod by byl dobrý, ale samozřejmě chceme vyhrát,“ říká útočník, který do zápasu nezasáhne.

Radův tým nezažívá v posledních týdnech dobré období. Na vítězství čeká už čtvrtý zápas v řadě. Po venkovních ztrátách bodově nedopadly valně ani poslední dva domácí zápasy, z kterých Radovi hoši vytěžili jen jediný bod ze remízu 1:1 s Mladou Boleslaví. Se Slováckem jsme ve středu zaslouženě prohráli. Komplikace to je, dvakrát jsme ztratili doma body. Nedá se nic dělat, teď jedeme ven do Opavy a musíme se koncentrovat. Je pro mě zarážející, že hrajeme ve středu, nemáme kam pospíchat a pak hrajeme hned v sobotu. Nevím, proč nemůžeme hrát v neděli. Ale tím neříkám, že bychom to nevydrželi, hráči jsou trénovaní. Je to rozhodnuté, musíme se připravit, že hrajeme v sobotu. Největší problém je, že se nám zranil Kratochvíl, navíc byl vyloučený Jovovič. Takže nás moc nebude,. říká před sobotním zápasem trenér Petr Rada.

V sobotu se v Opavě odehraje vzájemný 22. duel těchto týmů na ligové úrovni. Žlutomodří z nich vyhráli osm zápasů, pouhé tři skončily dělbou bodů a v deseti duelech se radovali hráči Jablonce. Podzimní vzájemný zápas na Střelnici skončil vítězstvím zelenobílých barev 4:1.

Utkání začíná v sobotu 27. února od 14 hodin Městském stadionu v Opavě

Rozhodčí: Machálek - Horák, Lakomý