Jablonec míří na pažit vedoucí Sparty

AC Sparta Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 6. kolo so 3. 10. 2020, 19:00

Před druhou letošní reprezentační pauzou míří Radova parta do pražské Generali arény. V sobotu v podvečer jí tu čeká souboj se Spartou Praha, aktuálním lídrem soutěže.

Letenští zažívají po dlouhých devíti letech opět skvostný vstup do ligového ročníku. Z pěti odehraných kol má Sparta pět výher, jako jediná z osmnáctičlenného pelotonu ještě neztratila ani bod. Po úvodních přesvědčivých třígólových ligových výhrách nad Brnem, Sigmou a Karvinou přišly další zdary nad Zlínem, v Příbrami a ve středu postup v MOL Cupu přes druholigové Blansko. „Ale pořád máme na čem pracovat,“ je přesvědčený kouč vedoucího tabulky Václav Kotal. Ten v týmu ustálil zadní řady, pomohl k tomu příchod stopera Čelůstky. V kabině se hlásil i navrátilec z Boloňy Ladislav Krejčí, novými tvářemi jsou i Minčev a Holec. Sparťané se v létě rozloučili s řadou hráčů, kontroverzním Kangou, dále Frýdkem, Mandjeckem, Ben Chaimem, Kayou i Costou. Po větší hráčské výměně ale slovo titul z úst sportovního ředitele Tomáše Rosického před sezonou nezaznělo. „Chceme být nahoře, na těsno se Slavií a Plzní a být v Evropě,“ prohlásil Rosický. Zatím se mu plní vše, Sparta vede ligu a vyhnula se také strastiplným předkolům evropského poháru, čeká jí totiž rovnou základní skupina Evropské ligy. Jediné, co Pražany zatím trápí jsou zranění, mimo hru totiž zůstávají pro potíže s kolenem Hancko a kvůli křížovému vazu dlouhodobě i Štětina.

Jablonec si po vyřazení z Evropy a následném ligovém nezdaru na půdě Mladé Boleslavi zlepšil náladu domácí výhrou 4:1 nad Opavou. S čím vycestuje Radova družina na pažit vedoucího týmu ligy? „Bude to určitě náročný zápas. Sparta pět zápasů v řadě vyhrála a má plný počet bodů, takže je v lize jediná bez ztráty. Takže jsou teď v pohodě. Od začátku ročníku hrají dobře a střílí hodně branek. Kádr mají zdravý, většina hráčů se dostává do reprezentace, takže nás čeká těžký soupeř. Poslední dva zápasy jsme tam neodehráli moc dobře. Hlavně ten poslední, kdy jsme tam bojovali o předkolo Evropské ligy. Teď budeme chtít od začátku přistoupit k zápasu jinak, každý zápas je jiný a jedeme tam s tím, že chceme bodovat,“ říká k sobotnímu zápasu trenér Jablonce Petr Rada.

Vzájemnou bilanci zápasů mezi Spartou a Jabloncem ovládají Pražané. Z dosud odehraných 54 ligových soubojů jich vyhrál deset náš tým, devětkrát se body dělily a 35 x brali výhru letenští fotbalisté. V loňské sezoně jsme doma na Střelnici uhráli remízu 2:2, zápasy na Spartě jsme ale prohráli 0:2 a 0:3.

V omezené kapacitě maximálně 2000 fanoušků na Letné bude sektor pro fanoušky Jablonce uzavřen.

Utkání začíná v sobotu 3. října od 19 hodin v Generali Česká pojišťovna aréně v Praze

Rozhodčí: Pechanec – Vlasjuk, Vaňkát

Delegát: Svoboda, Trčka