Jablonec míří ve čtvrtfinále MOL Cupu na Spartu

AC Sparta Praha FK Jablonec
MOL Cup, ČF st 7. 4. 2021, 15:30

Pro jablonecké fotbalisty startuje nabitý dubnový program, čekají nás tři anglické týdny za sebou systémem středa – sobota. Tuto středu míříme na Letnou ke čtvrtfinále poháru MOL Cup, kde se utkáme se Spartou Praha!

Oba soupeře navíc čeká přesně za týden ještě odložený ligový duel na jablonecké Střelnici. Sparta se pod novým koučem Pavlem Vrbou chytla herně, v ligové soutěži si udržuje druhou příčku prozatím s dostatečným odstupem od svých pronásledovatelů. Co ale hlavně Pražany těší nejvíc je zlepšený herní projev a mohutná ofenziva. Letenští pod Vrbou nevyhráli jen v ligovém utkání v Českých Budějovicích, kde remizoval bez branek, jinak ale naplno bodovali a konto soupeřů zatížili spousty pořádnou porcí branek. Své o tom mohou povídat ve Zlíně, v Příbrami či naposledy v Teplicích, které si z Letné odvezli hokejovou nálož 7:2. „Těší mě, že jsme tak produktivní a aktivní. Poznal jsem, že tu mám do ofenzivy strašně kvalitní hráče. Až na jedno utkání jsme ve zbylých zápasech vždy dali minimálně tři góly. Máme kvalitní průměr vstřelených branek. Teď nás ale čekají hrozně těžké zápasy, dvakrát si to dáme s Jabloncem, mezitím budeme hrát derby se Slavií, prostě teď se s top mužstvy ukáže, jak na tom doopravdy jsme,“ říká letenský kouč Pavel Vrba.

Sparta v letošním ročníku pohárové soutěže MOL Cup ještě neopustila svůj domovský stánek. V Generali Česká pojišťovna Arena porazila druholigové Blansko 2:0 a ligový Baník Ostrava 1:0. Také do třetice měli rudí štěstí na los, který jim dopřál domácí prostředí.

Pohárová pouť Jablonce má za sebou prozatím jen jedinou zastávku, po kontumační výhře 3:0 nad Líšní si čtvrtfinále soutěže Radův tým vybojoval po výhře 3:2 na půdě druholigové Vlašimi, kde všechny naše branky zařídil hattrickem záložník Pilař. Teď se naše parta pojede rvát o postup na Letnou. Je vidět, že Sparta má sebevědomí, předvedla výborný výkon s Teplicemi. Někteří hráči, kteří předtím tolik nehráli, se ukázali v dobrém světle. Určitě jdeme na favorita, ale nejedeme tam s tím, že bychom to chtěli jen odehrát. Chceme se pokusit o postup. Vždy je příjemné, když v závěru sezony nebo poslední dva měsíce můžeme bojovat o poháry v lize i v domácím poháru. Čeká nás teď těžký program, musíme se na to připravit. A pokusit se o to, abychom se tam v popředí udrželi a v poháru došli do nejdál, říká před středečním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Čtvrtfinálový zápas poháru MOL Cup můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách ČT Sport.

Utkání začíná ve středu 7. dubna od 15:30 hodin v Generali Česká pojišťovna Areně v Praze

Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler, Dorušák.

Delegát: Wilczek, Andrejs.