Jablonec na úvod Tipsport ligy podlehl Příbrami

1.FK Příbram FK Jablonec
3:1
Přípravná utkání, přát. so 11. 1. 2020, 13:00

Jablonec vstoupil do zimní Tipsport ligy porážkou 1:3 s Příbramí. V prvním přípravném duelu zimní přípravy Radova družina podlehla poslednímu celku ligové tabulky.

V úvodním duelu zimního turnaje se náš tým představil proti Příbrami, týmu s kterým už za pět týdnů odstartuje jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY. Na umělém pažitu v pražských Horních Počernicích chyběli kouči Petru Radovi laborující Považanec se šlachou a Kratochvíl s třísly.

Trenér Rada vyslal do zápasu všechny zdravé hráče a až na stopera Jugase, který odehrál celý zápas, jedenáctky o poločase prostřídal. V úvodu byla nebezpečnější Příbram, Zorvan přihrával do šance exjabloneckému Dílovi, jehož zakončení ztlumil pod svým tělem brankář Hrubý. Na opačné straně hřiště prošel lehce do vápna soupeře Macháček, ale Matoušek po jeho přihrávce z voleje neprostřelil těla blokujících obránců. Ve 20. minutě už se měnilo skore, Díl nadvakrát prostřelil jabloneckého brankáře Hrubého a Příbram vedla. Pět minut před poločasovou pauzou mohli Příbramští navýšit své vedení, Yilmaz totiž parádním centrem našel hlavu Jindráčka, který těsně minul horní růžek naší branky. Jablonečtí v černobílé kombinaci dresů nebyli v prvním dějství moc nebezpeční před soupeřovou brankou, v jejím závěru alespoň prověřil připravenost gólmana Kočího Hämäläinen.

Po poločasovém prostřídání naši hru výrazně rozhýbal aktivní Jovović. Ten se hned po dvou minutách hry prokličkovával do soupeřovy šestnáctky, ale penaltu si u hlavního rozhodčího nevymodlil. O minutu později rozezvonil pěknou střelou z hranice vápna Chramosta příbramskou tyčku! V 55. minutě Kubista rozehrál přesně na levou stranu hřiště, odkud Krob dobře viděl ve vápně číhajícího Petroviće, který z blízka srovnal skore na 1:1.

Vzápětí měli velkou šanci fotbalisté od Litavky, hlavičku vysokého Zorvana ale Hanuš u tyče stačil vyrazit. Jablonec byl živější a dostával soupeře pod tlak, ale paradoxně díky chybě a ztrátě před vlastním pokutovým území znovu zbytečně inkasoval, tentokrát z kopačky Soldáta – 1:2. Vyrovnat mohl jen o pár minut později Dominik Breda, jenže z penaltového puntíku trestuhodně vůbec netrefil prostor tyčí. Čtvrt hodiny před koncem Jablonečtí ztratili míč na útočné polovině a rychlý brejk zakončoval už na 1:3 příbramský Sehit. Jablonci se už v závěrečné čtvrthodině nepodařilo vytvořit si větší šanci na zkorigování výsledku.

Trenéra Petra Radu porážka 1:3 mrzela. „Každá branka, kterou dostaneme je zbytečná. Udělali jsme chyby, za které jsme byli potrestaní a své šance jsme nevyužili. Nebereme to na lehkou váhu, určitě si to rozebereme. 17. února musíme být na Příbram připraveni. Zátěž jsme dnes rozložili na 22 hráčů, jen Jugas musel odehrát celý zápas. Jsme uprostřed kondičních týdnů, běhá se a posiluje se. Už se nám vrátili cizinci, všechno šlape, jen Považanec dnes nehrál, protože měl namoženou šlachu,“ vysvětlil po zápase kouč poraženého Jablonce Petr Rada.