Jablonec na úvod UECL poráží Kluž 1:0!

FK Jablonec CFR 1907 Cluj
1:0
Evropská konferenční liga UEFA, 1. kolo čt 16. 9. 2021, 21:00

Jablonec v úvodním zápase Evropské konferenční ligy UEFA porazil na Střelnici rumunského mistra CFR Kluž 1:0 a připisuje si na začátku evropské soutěže tři body!

Po ligové výhře nad Karvinou sáhl kouč Rada v premiéře základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA k jediné změně, levého záložníka hrál místo Malínského Pilař. Hosté nasadili po delším zranění zkušeného obránce Burcu, hráli také další největší hvězdy rumunského týmu, defenzivně laděný Manea, záložník Deac i útočník Omrani.

Utkání začalo parádní akcí Pilaře v 5. minutě, ten se skvěle prohnal středem hřiště kolem bránících Rumunů a skvěle vysunul až před brankáře soupeře Pleštila, jenže ten trestuhodně v tutovce přestřelil soupeřovu branku! Pleštil byl znovu v permanenci i po čtvrthodině hry, hlavou se tentokrát přes bránící hráče v pokutovém území neprosadil. Jablonec byl během první půle mnohem nebezpečnější, další hlavička jednoho z hráčů v zelenobílém dresu skončila po rohovém kopu dva metry mimo vzdálenější Bälgrädeanovu tyč. Ve 20. minutě se bez přípravy skvostně položil na hranici vápna do balonu Pilař a donutil brankáře Kluže u tyče k výbornému zákroku! O minutu později se jablonečtí příznivci znovu drželi za hlavu, tentokrát po rohovém kopu pálil Zelený a brankář Bälgrädean na brankové čáře míč fantasticky vyrazil!

Hosté zahrozili po půlhodině hry po svém prvním rohovém kopu, Omrani naštěstí nasměroval svou hlavičku nad Hanušovo břevno. Ve 36. minutě zacentroval z pravé strany do vápna Kluže Holík, do míče se dobře opřel Kratochvíl, k naší smůle ale mířil jen do středu branky a náruče gólmana. Na opačné straně vylekal Hanuše dalekonosný a tečovaný pokus Ormaniho.

Tři minuty po změně stran vznikl v pokutovém území Kluže závar po centru Kroba. Míč se ve skrumáži odrazil od tyče a hostující Camora poté zahrál rukou! Rozhodčí nařídil penaltu a kapitán Kluže navíc viděl z rukou rozhodčího červenou kartu! Míč si na penaltový puntík postavil Pilař a přesnou střelou k opačné tyči než skočil gólman, poslal Jablonec do vedení 1:0!

Po dalším dobrém centru nebyl přesný v zakončení překvapený Pleštil. V 65. minutě vyplaval po standardní situaci na malém vápně trestuhodně zcela volný hráč Kluže, brankář Hanuš však předvedl famózní zákrok dne a jeho zakončení fantasticky vytáhl mimo své tyče!

Kluž v deseti najednou začala zlobit jabloneckou obranu a našim hráčům se nedařilo souvisleji držet balon. Trenér Rada čtvrt hodiny před koncem připravil hned trojí střídání. Deset minut před koncem po centru z pravé strany hlavičkoval zcela sám střídající Nešpor, jenže opět jen do míst, kde stál brankář Kluže! Tutovku měl na hlavě i stoper Zelený, kterému přistál na hlavě perfektní balon po stardardce od Kroba, jenže prudká hlavička skončila bohužel jen těsně vedle!

Ve čtvrté minutě nastavení přečkal náš tým ještě obrovskou šanci Rumunů po autovém vhazování, Costache naštěstí nasměroval míč mimo jablonecké tyče. Jablonec nakonec ustál závěrečné minuty a připisuje si na startu základní skupiny důležité tři body za výhru 1:0!