Jablonec odlétá k odvetě EL do Astany

FC Astana FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 4. kolo čt 8. 11. 2018, 16:50

Na nejdelší výjezd v klubové historii se dnes brzy ráno vydala jablonecká výprava k odvetnému utkání základní skupiny Evropské ligy do kazašské Astany.

Do hlavního města Kazachstánu se tým Petra Rady přesouvá od časných úterních hodin. Vypořádat se bude muset nejen s dlouhým šestihodinovým letem, při kterém překoná přes čtyři tisíce kilometrů. Ale také místním pětihodinovým časovým posunem. Další nezvyklou věcí bude přechod z přírodního na umělý trávník, kterým disponuje místní stadion - Astana Aréna. „V Jablonci sice často na umělce trénujeme, ale letos je počasí natolik příjemné, že jsme na umělce moc nebyli. Máme informace, že v Astaně je umělá tráva kvalitní. Počasí je tam kolem nuly, bude to pro nás zlomové. Spíše mám ale strach z časového posunu a těchto věcí, které pro nás budou nepříjemné,“ uvědomuje si náš kouč Petr Rada a pokračuje.

Základní skupina Evropské ligy vstupuje čtvrtečními zápasy do své druhé poloviny. Náš soupeř nadále vede tabulku naší skupiny K s pěti body, jen o skore před ukrajinským Dynamem Kyjev. Připomeňme, že před čtrnácti dny jsme s Astanou doma na Střelnici remizovali 1:1. Kazašský klub od našeho posledního setkání sice dvakrát v domácí lize poté prohrál, přesto už tři kola před koncem ligy slavil další, v pořadí už pátý titul v řadě! Trenér v těchto zápasech nasazoval už značně improvizovanou sestavu, doplněnou debutujícími mladíky. V sobotu se ale Astana naladila na vítěznou notu, doma porazila svého největšího konkurenta Kajrat Almaty 3:2.

Astana hraje své domácí zápasy stejně jako kazašská fotbalová reprezentace na nejmodernějším stadionu s celkovou kapacitou 30 tisíc návštěvníků. Astana Aréna má tvar elipsy, byla vybudována za pouhé dva roky a svého slavnostního otevření se dočkala v roce 2009. Kvůli extrémně chladným zimám a horkým létům byla vystavěna plně uzavíratelná aréna s pohyblivou střechou a umělým trávníkem. Krytí stadionu je schopno arénu uzavřít nebo otevřít zhruba za dvacet minut. Další informace o vzniku a týmu z Astany čtěte ZDE. Utkání v Astaně bylo svěřeno maďarským sudím včele s hlavním arbitrem Vadem.

Jako tradičně pro Vás budeme na místě sledovat přípravu před čtvrtečním zápasem Evropské ligy. Ve středu v podvečer přineseme výstupy z tiskových konferencí obou týmů. Sledujte naše sociální sítě a webové stránky.

Utkání začíná ve čtvrtek 8. listopadu od 16:50 hodin v Astana Aréně v Astaně

Přímý přenos na Nova Sport1 od 16:15 hodin

HR: István Vad (HUN)

AR: Istvan Albert, Balázs Szert (HUN)