Jablonec po penaltách uspěl proti Dalkurdu FF

Dalkurd FF FK Jablonec
1:2
Přípravná utkání, přát. so 3. 2. 2018, 16:00

Jablonečtí fotbalisté v druhém utkání portugalského Atlantic Cupu v normální hrací době remizovali 1:1 s nováčkem švédské ligy Dalkurd FF. V penaltovém rozstřelu však byli úspěšnější.

Jablonecký kouč pozměnil pro druhý zápas ve skupině základní sestavu, příležitost tentokrát dostali od začátku Pleštil, Breda, Zelený, Piroch, Janković v brance zase Hanuš.

Švédský ligový nováček, který má v kádru hned šestnáct různých národností udeřil v začátku zápasu. V 7. minutě nepostřehl rozhodčí zřejmě faul na našeho hráče u lajny, akce seveřanů pokračovala, Sugita vtipně zakombinoval s Bnou Marzoukem, ten se šikovně obtočil kolem dvou naši obránců a zavěsil.

Na druhé straně se šikovně uvolnil Zelený, dostal se až do vápna a střelou k tyči prověřil gólmana Demircana. Tvrdou střelou vyzkoušel pozornost brankáře i Masopust. Bohužel i další naše akce končily předčasnou ztrátou. V 25. minutě netrefil skákavý balon ideálně Doležal a ten skončil nakonec hodně mimo. Na druhé straně střelu Ayaze nadvakrát krotil gólman Hanuš. Vzápětí dostal dobrý balon za soupeřovu obranu Pleštil, ale svou prudkou střelu nasměroval vedle švédské šibenice.

Do druhé půle trenér Rada prostřídal, poslal na hřiště hned čtyři nové hráče. Jablonečtí měli v úvodu druhého dějství mírnou převahu, ale zakončení spíše vázlo. Až v 59. minutě jablonečtí zahrávali jeden z rohových kopů, k Považancovi se míč znovu vrátil, ten jen nacentroval znovu do vápna, kde nejvýš vyskočil novic Piroch a jeho přesnou hlavičkou bylo srovnáno! O pět minut později hosté opět skórovali, ale rozhodčí gól Švédů chybně neuznal pro údajný faul na brankáře Hanuše. Vzápětí přihrával jabloneckým spoluhráčům do šance Chramosta, ale ani jeden z dobíhajících hráčů míč nestihl dotáhnout do zakončení. Pět minut před koncem mohl rozhodnout Awad, jeho střelu z úhlu ale se štěstím Hanuš vyrazil a obránci vzápětí dostali míč do bezpečí. O vítězi zápasu tedy nakonec musely rozhodnou až pokutové kopy.

V penaltovém rozstřelu byli dlouho úspěšní všichni střelci. Za Jablonec postupně proměnili Trávník, Hübschman, Považanec a Lischka. Až v páté serii chytil u tyče střelu Ammara Hanuš, vzápětí pečetil jablonecké vítězství závěrečnou penaltou Chramosta. Jablonec se díky vítězství po penaltách umístil na prvním místě skupiny Atlantic Cupu.

Kouč Jablonce Petr Rada zhodnotil utkání následovně. „Nastoupili jsme v jiné sestavě, protože by byla škoda, kdyby hráči kteří nenastoupili v prvním duelu na turnaji, neodehráli zápas. Udělali jsme určité změny, ač jich bylo na můj vkus až moc. Po zbytečné chybě jsme brzy prohrávali, ztratili jsme tam míč, zrovna když jsme šli dopředu. V poločase jsme čtyřikrát střídali, tak jak jsme si připravili dopředu. Zasloužené jsme vyrovnali a měli tam i další dva zajímavé brejky. Soupeř mimo té své gólové šance tam toho až tolik neměl. Byl to houževnatý protivník, postavený prakticky na tureckých a kurdských hráčích. Je to silný tým, který zřejmě nebude hrát ve švédské lize druhé housle. Pro mě osobně je důležité, že jsme 90 minut odpracovali na dobrém hřišti, tentokrát tam, kde se hrálo Mistrovství Evropy, což bylo určitě i pro hráče zajímavé. Výsledek je dobrý i tím, že jsme dotahovali zápas. Stále je tam ale vidět, že nemáme sílu na devadesát minut, ač jsme po zátěži. Uvidíme, kdy budeme hrát dál, opět nastoupíme v jiné sestavě a vyzkoušíme jiné hráče,“ zhodnotil druhý zápas ve skupině Rada.

Jablonec se díky dnešní výhře probojoval do finále turnaje, což ocenil i jablonecký trenér. „Pro všechny hráče by to měla být motivace. Hráči by si měli zvykat vyhrávat. V druhém poločase to na našich hráčích dle mého i bylo vidět, když jsme hráli na dva útočníky. Zase jsme trochu víc vyladění na ten konec přípravy,“ konstatoval Petr Rada.