Jablonec podlehl Slavii 1:2, rozhodly laciné chyby

FK Jablonec SK Slavia Praha
1:2
FORTUNA:LIGA, 29. kolo ne 17. 4. 2022, 17:00

Favorizovaná Slavia zvládla důležitý duel na jablonecké Střelnici po výhře 2:1. O třech bodech pro Pražany rozhodly góly exjabloneckých hráčů Schranze a Tecla, za domácí snižoval Krob.

Proti vedoucímu celku tabulky udělal kouče Rada opět několik změn, nemohl totiž využít kvůli dohodě klubů o hostování Malínského, do sestavy se tak dostali oba hráči, kteří se podíleli na vyrovnání v posledním zápase se Zlínem, tedy Kubista a útočník Ikaunieks. Hosté udělali po čtvrtečním zápase s Feyenoordem sedm změn, v základu zůstali jen Bah, Kačaraba, Schranz a Traoré.

První desetiminutovku se týmy oťukávaly bez většího ohrožení na každé straně. Až poté prodloužil Ikaunieks hlavou do běhu na Pilaře, ten ale v krkolomné pozici nebyl přesný a stejně mu byl mávaný ofsajd. Prakticky z protiútoku přišel dobrý centr do jabloneckého vápna, na který v pádu jen těsně nedosáhl Plavšić. Po rohovém kopu Slavie trefil jen bránící hráče Hromada, na jablonecké straně nebyl přesný ze střední vzdálenosti Surzyn. Jablonec se rozhodně nebál zaútočit, dobrý balon poslal Zelený do vápna na Kratochvíla, jenže při zakončení trefil jen Juráska. Bohužel po půlhodině hry letěl na brankáře Hanuše dlouhý balon, ten si chtěl místo razantního odkopu míč zpracovat na prsa, jenže chyboval a nabídl tak velkou chybou vedoucí branku Schranzovi, který měl už jednoduchou pozici a z dálky poslal míč do opuštěné branky 0:1.

Jablonec mohl vyrovnat prakticky vzápětí, Černák na hranici velkého vápna prodloužil na volného Surzyna, jenže ten křížnou střelou minul vzdálenější tyč zhruba o metr! Více šancí už první pětačtyřicetiminutovka na slunečné Střelnici nenabídla.

V druhém poločase se na větší vzrušení čekalo dlouhé minuty. V 63. minutě nepřesně rozehrál Martinec, hosté hru hned otočili a naštěstí pro Jablonec si Schranz dobrý míč v rozhodující moment příliš předkopl a ten se stal kořistí brankáře Hanuše. Čtvrt hodiny před koncem po trestném kopu Kroba hlavičkoval střídající Kadlec, ale brankář Kolář míč dokázal zachytit před brankovou čarou!

Šest minut před koncem hosté odskočili o dvě branky. Po autovém vhazování prodloužil míč hlavou Talovierov, brankář Hanuš se zastavil na půli a nekrytý Tecl hlavou zvýšil hostující vedení na 0:2!

Domácí však ještě vykřesali jiskřičku naděje, tři minuty před koncem si Krob navedl míč do vápna a parádní střelou do šibenice snížil na 1:2! Rozhodčí Hocek v nastavení odpískal útočný faul Martincovi, což zbudilo velkou vlnu nevole. Více šancí se už na jablonecké Střelnici šancí neurodilo ani v pětiminutovém nastavení.