Jablonec porazil Chrudim 3:1

MFK Chrudim FK Jablonec
1:3
Přípravná utkání, přát. ne 13. 1. 2019, 13:00

Fotbalisté Jablonce v třetím utkání zimní Tipsport ligy porazili druholigovou Chrudim 3:1. O naše branky se postarali Martin Doležal, Davis Ikaunieks a Jan Chramosta. Další utkání sehrajeme ve středu v Jablonci proti diviznímu Mšenu.

Úvod zápasu nám vyšel velmi dobře a brzy jsme se dostali do vedení. Pleštil zatáhl míč po pravé straně, poslal prudký centr před branku, kde se k zakončení na přední tyči protlačil Martin Doležal a prostřelil brankáře Zimu – 1:0. O chvíli později mohl vedení zvýšit Jovović, ale jeho střelu zastavila spojnice tyče a břevna. Aktivita Jablonec nekončila a v 10. minutě nejprve střílel Peřina po rohovém kopu, odražený míč pak centroval do vápna Trávník a Pleštil mířil hlavou vedle branky.

Ve 12. minutě se snažil Martin Doležal oplatit gólovou přihrávku Pleštilovi, ale přihrávku do dobré střelecké pozice zastavila obrana soupeře. Následně neuspěl nadvakrát Tomáš Holeš. V 18. minutě výrazně zahrozila Chrudim. Po rychlém brejku se dostal ke střele Vašulín, prostřelil Hanuše, ale míč mířící do branky na poslední chvíli odkopl do bezpečí Michal Trávník.

Po půlhodině to před brankou Jablonce zkoušel z voleje Drahoš, ale mířil vysoko nad branku. O minutu později našel Jovović v dobré pozici Martina Doležala, ale jeho pokus skončil jen na boční síti. Ve 33. minutě se Chrudim dočkala vyrovnání. Přesný a prudký centr z pravé strany našel hlavou Kopecký a zavěsil pod břevno – 1:1. Do konce poločasu měla Chrudim ještě další příležitost, ale brankář Hanuš byl pozorný a těžkou střelu vyrazil na rohový kop.

Do druhého poločasu jsme udělali v sestavě řadu změn a ve 49. minutě se opět měnilo skóre. Ikaunieks s Bredou založili útočnou akci po levé straně, míč se přenesl na pravou stranu, odkud Janković našel Chramostu, ten přesně nacentroval na zadní tyči, kde se hlavou prosadil Davis Ikaunieks – 2:1. Náš tým byl také ve druhém poločase více na míči a Chrudim spoléhala na rychlé brejky nebo rohové kopy. S nebezpečnými situacemi si však naše defenziva dokázala poradit. V další dobré šanci Jablonce se ocitl Ikaunieks, ale místo střely volil přihrávku na Chramostu, která neměla šanci na úspěch. O chvíli později kombinovali naši hráči na pravé straně, Janković pak poslal kolmici do vápna na Chramostu, který si připravil střeleckou pozici a tvrdou ranou poslal míč do sítě. V 66. minutě jsme vedli 3:1.

Do konce zápasu měla Chrudim ještě příležitosti po rohovém kopu, ale skóre se neměnilo. Stejně tak na druhé straně zůstalo u tří branek a naši hráči se tak mohli radovat z druhé výhry v Tipsport lize.

„Chrudim hrála dobře, je vidět, že to je fotbalový tým. Nechtěli nic nakopávat, hráli kombinačně a to nám vyhovovalo. Myslím si, že to bylo zajímavé utkání. Dali jsme první branku a možná jsme se mohli dostat do většího vedení. Soupeř tam měl nějaké šance, které neproměnil, ale pak jsme dostali gól na 1:1. Do druhého poločasu jsme vyměnili prakticky celou sestavu a průběh byl skoro stejný, akorát jsme šance proměnili,“ hodnotí utkání trenér Jablonce Petr Rada.

„V téhle fázi přípravy nám šlo hlavně o to, abychom kondičně měli všichni stejnou zátěž. To nám zápas splnil. Tímto jsme turnaj uzavřeli a budeme se připravovat v Jablonci zase po kondiční stránce. Máme tam ještě dva zápasy ve středu a v neděli, v úterý pak odlétáme do Portugalska na herní soustředění,“ uzavřel hodnocení Petr Rada.