Jablonec porazil Hradec hlavičkou Chramosty

FC Hradec Králové FK Jablonec
0:1
Přípravná utkání, přát. so 22. 6. 2019, 15:00

Jablonečtí fotbalisté v druhém přípravném utkání na nový ročník FORTUNA:LIGY asistovali u oslav stého výroční založení fotbalu v Chlumci nad Cidlinou. Při té příležitosti porazili před zraky 730 diváků druholigový Hradce Králové 1:0.

Pořadatelé v Chlumci nad Cidlinou měli pro návštěvníky výročí připravený bohatý program, který po sportovní stránce vyvrcholil právě zápasem našeho Jablonce s druholigovým Hradcem Králové.

První poločas přípravného duelu se odehrával za mírné převahy prvoligového Jablonce, který ale své šance v branky nepřetavil. V naší brance začal v první půli chlumecký odchovanec Jan Hanuš a byl to právě on kdo první zasahoval, když kryl střelu domácího Jukla do středu branky. Další akci už táhl Jablonec jmenovitě Jugasem, jeho centrovaný balon ale poslal Chramosta těsně vedle branky. Jugas poté znovu solidně zakombinoval se spoluhráči na pravé straně a tentokrát poslal do vápna přízemní balon pro Fábryho, jenž bohužel nemířil přesně. Ve 13. minutě pálil z úhlu bez přípravy Pilík, míč se vzápětí dostal až na druhou tyč k osamocenému Chramostovi, jenže jeho dělovku zastavila tyčka! V 25. minutě na Pilíkův centr těsně nedosáhl v pádu rybičkou Kratochvíl. Brankář Ottmar si poradil i se zakončením Považance. Hradec Králové se dostal do nebezpečného brejku až po našem nevydařeném rohovém kopu a bleskovému protiútoku, Vlkanova ale naštěstí přestřelil Hanušovo břevno. Před poločasovou pauzou se postavil Pilík k trestnému kopu z 18 metrů, Ottmar se stihl za míčem jen ohlédnout a ten proletěl těsně jeho tyčky. Hezká akce Radova týmu přišla s naplněním řádné hrací doby první půle, Pilík vysunul po lajně Jugase, jeho ideální centr ale poslal Fábry z voleje vysoko nad soupeřovu svatyni.

Do druhého poločasu poslal trenér Hradce Frťala prakticky kompletní druhou jedenáctku. V 63. minutě posadil přímý kop Pilík přesně na hlavu Chramosty, který usměrnil balon ke vzdálenější tyči hradecké branky a Jablonec vedl. Jen o chvíli později zkoušel technické zakončení na Ottmara Kratochvíl, jenže branku druholigového soupeře netrefil. Také Jablonec v průběhu druhé půle prostřídal hráče, ale tlak na branku Hradce Králové postupně upadal. Další standardní situaci našeho týmu zahrával střídající Dominik Breda až čtvrt hodiny před koncem, po hlavičce kapitána Hübschmana se ale druhý gól v síti soupeře neurodil. Ba naopak, pět minut před koncem mohli Hradečtí srovnat skore, po centru Mahra poslal míč těsně vedle naší branky střídající Chaponda.

Trenér Petr Rada byl po dalším přípravném zápase spokojen, neboť hráči mají za sebou poměrně velkou zátěž. „Šli jsme do toho z plného tréninku a unavení. Důležité je, že jsme chtěli dát prostor i mladším hráčům. Hradec Králové je kvalitní soupeř, stejně jako minule Jihlava. Jsme rádi, že hrajeme s takto těžkými soupeři, pro naše kluky to je plus. Na tu zátěž a počasí, které teď je panuje, je nás ale ještě málo. Po neděli už nás bude dvacet, a to už bude lepší situace. Dnes nám ještě chyběli hodně důležití hráči, některé místa jsme proto obsazovali hráči, kteří tam nehrají. Kádr se dává postupně dohromady,“ říká před pondělním zapojením dalších fotbalistů, kteří měli delší volno kouč Jablonce.