Pozvánka
5
srpen
2022

Jablonec se pokusí napravit zaváhání v Boleslavi


S cílem odčinit domácí nezdar s Bohemians vyběhnou v neděli naši fotbalisté v druhém kole nového ročníku FORTUNA:LIGY na půdě nedaleké Mladé Boleslavi.

FORTUNA:LIGA | 2.kolo


2
:
2
1:2

Branky MBA: 21. Marek Matějovský (vl.), 78. Daniel Mareček (vl.)

Branky JAB: 5. Václav Sejk (vl.), 34. Vladimir Jovovič (vl.)


Středočeši loni obsadili sedmé místo a letos by tuto pozici ještě rádi vylepšili. „Našim přáním je usilovat o elitní šestku. Ale velké vytyčování cílů způsobuje i velká očekávání, která špatně dopadají. Samozřejmě, že chceme být úspěšní. Liga bude vyrovnaná a bude pro každého těžká. Spousta klubů hodně a dobře doplnila své kádry a očekávám, že česká liga bude zase o trochu zajímavější než v předchozím ročníku,“ odhaduje mladoboleslavský kouč Pavel Hoftych.

V městě automobilů se v létě měnil kádr, Středočeši už nešli jen formou hostování, ale své hráče dokázali přivést natrvalo. Preisler přestoupil do Liberce, vábení z pražské Slavie vyslyšela především loni tolik produktivní dvojice Douděra a Ewerton. „Získali jsme za ně finanční prostředky a mohli některé hráče koupit na přestup a netýká se to jen áčka, ale i béčka a mládeže. Prodej hráčů je součástí našeho rozpočtu. Slavia nám za hráče nabídla nadstandardní prostředky a my jsme je reinvestovali,“ vysvětluje klubový šéf Josef Dufek.

Hoftychův kádr se tak i díky tomu mohl rozšířit o obránce Látala, záložníka Vaníčka, teplického křídelníka Žitného a defenzivního záložníka Bohemians Marečka. „Kádr je z mého pohledu patřičně vyvážený. Z hráčů cítím, že chtějí něco dokázat. Uvidíme, jak se nám sezona povede, důležité bude zvládnout start,“ tuší Hoftych.

V úvodním ligovém kole Mladoboleslavští remizovali bez branek na půdě Zlína. „Šlo o typicky trochu nervózní zápas na startu sezony, kde nikdo nechtěl prohrát. Remíza je asi spravedlivá, i když to mohlo skončit třeba 2:2. Na podmáčeném terénu si hráči pohlídali kopačky a nedocházelo k fatálním podklouznutím,“ hodnotil první získaný bod v nové sezoně kouč Středočechů.

To Jablonec musel pod novým trenérem Davidem Horejšem zkousnout nečekaně vysokou domácí porážku s Bohemians 0:3. V Mladé Boleslavi nás čeká těžké utkání. Máme za sebou nepovedený domácí zápas a musíme se z toho poučit a pokusit se ztracené body získat zpět. Mladá Boleslav má ve středu hřiště kvalitní hráče a jejich hra se opírá o zkušeného Marka Matějovského, říká před nedělní bitvou trenér Jablonce David Horejš.

Oba nedělní soupeři v neděli vyběhnou k 37. ligové bitvě. O chlup lepší bilanci z těch duelů mají Mladoboleslavští, ti zvítězili v 15 případech, 12 duelů skončilo remízou a 9x se z vítězství radoval Jablonec. V loňské sezoně jsme oba zápasy s Mladou Boleslaví prohráli, venku 0:3 a doma 0:1.

Napraví Jablonec zaváhání z úvodního kola a přiveze ligové body z nedalekého města automobilů?


Utkání začíná v neděli 7. srpna od 16 hodin v Lokotrans aréně v Mladá Boleslavi

Rozhodčí: Batík Tomáš - Kříž Jiří, Antoníček Petr

Delegát: Mencl Kryštof, Andrejs Václav

VAR: Machálek Jan

AVAR: Nádvorník Ivo

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.