srpen

Jablonec se pokusí napravit zaváhání v Boleslavi

S cílem odčinit domácí nezdar s Bohemians vyběhnou v neděli naši fotbalisté v druhém kole nového ročníku FORTUNA:LIGY na půdě nedaleké Mladé Boleslavi.

FORTUNA:LIGA | 2.kolo

:

Branky MBA: 21. Marek Matějovský (vl.), 78. Daniel Mareček (vl.)

Branky JAB: 5. Václav Sejk (vl.), 34. Vladimir Jovovič (vl.)

Středočeši loni obsadili sedmé místo a letos by tuto pozici ještě rádi vylepšili. „Našim přáním je usilovat o elitní šestku. Ale velké vytyčování cílů způsobuje i velká očekávání, která špatně dopadají. Samozřejmě, že chceme být úspěšní. Liga bude vyrovnaná a bude pro každého těžká. Spousta klubů hodně a dobře doplnila své kádry a očekávám, že česká liga bude zase o trochu zajímavější než v předchozím ročníku,“ odhaduje mladoboleslavský kouč Pavel Hoftych.

V městě automobilů se v létě měnil kádr, Středočeši už nešli jen formou hostování, ale své hráče dokázali přivést natrvalo. Preisler přestoupil do Liberce, vábení z pražské Slavie vyslyšela především loni tolik produktivní dvojice Douděra a Ewerton. „Získali jsme za ně finanční prostředky a mohli některé hráče koupit na přestup a netýká se to jen áčka, ale i béčka a mládeže. Prodej hráčů je součástí našeho rozpočtu. Slavia nám za hráče nabídla nadstandardní prostředky a my jsme je reinvestovali,“ vysvětluje klubový šéf Josef Dufek.

Hoftychův kádr se tak i díky tomu mohl rozšířit o obránce Látala, záložníka Vaníčka, teplického křídelníka Žitného a defenzivního záložníka Bohemians Marečka. „Kádr je z mého pohledu patřičně vyvážený. Z hráčů cítím, že chtějí něco dokázat. Uvidíme, jak se nám sezona povede, důležité bude zvládnout start,“ tuší Hoftych.

V úvodním ligovém kole Mladoboleslavští remizovali bez branek na půdě Zlína. „Šlo o typicky trochu nervózní zápas na startu sezony, kde nikdo nechtěl prohrát. Remíza je asi spravedlivá, i když to mohlo skončit třeba 2:2. Na podmáčeném terénu si hráči pohlídali kopačky a nedocházelo k fatálním podklouznutím,“ hodnotil první získaný bod v nové sezoně kouč Středočechů.

To Jablonec musel pod novým trenérem Davidem Horejšem zkousnout nečekaně vysokou domácí porážku s Bohemians 0:3. V Mladé Boleslavi nás čeká těžké utkání. Máme za sebou nepovedený domácí zápas a musíme se z toho poučit a pokusit se ztracené body získat zpět. Mladá Boleslav má ve středu hřiště kvalitní hráče a jejich hra se opírá o zkušeného Marka Matějovského, říká před nedělní bitvou trenér Jablonce David Horejš.

Oba nedělní soupeři v neděli vyběhnou k 37. ligové bitvě. O chlup lepší bilanci z těch duelů mají Mladoboleslavští, ti zvítězili v 15 případech, 12 duelů skončilo remízou a 9x se z vítězství radoval Jablonec. V loňské sezoně jsme oba zápasy s Mladou Boleslaví prohráli, venku 0:3 a doma 0:1.

Napraví Jablonec zaváhání z úvodního kola a přiveze ligové body z nedalekého města automobilů?

Utkání začíná v neděli 7. srpna od 16 hodin v Lokotrans aréně v Mladá Boleslavi

Rozhodčí: Batík Tomáš - Kříž Jiří, Antoníček Petr