Jablonec slaví postup do EKL, v Žilině vyhrál 3:0

MŠK Žilina FK Jablonec
0:3
Play-off UECL, 2. kolo čt 26. 8. 2021, 18:00

Jablonecké fotbalisty čeká podzim v základní skupině Evropské konferenční ligy! Náš tým po domácí výhře 5:1 zvítězil 3:0 i na umělé trávě MŠK Žilina a raduje se z postupu!

Trenér Rada vyslal do čtvrteční odvety na chlup stejnou základní jedenáctku, která před týdnem doma vybojovala vysoké vítězství 5:1.

Jablonec se v pohárové Evropě s umělým povrchem setkal už v norském Stromsgodsetu a kazašské Astaně, teď se musel vypořádat s umělkou do třetice. Odveta v Žilině začala odvážně z obou stran. Po Kratochvílově přetaženém centru zkusil zakončit nůžkami Pilař, ale míč šel hodně nad břevno. V 9. minutě Jablonečtí dobře vykombinovali domácí u rohového praporku, kde Kratochvíl prostrčil do volného prostoru na Pleštila, ten našel na první tyči Doležala, který míč usměrnil těsně vedly Belkovy tyče! Domácí poprvé zahrozili po ráně Ďuriše, kterou Hanuš stačil vyrazit. Vzápětí pálil ještě metr vedle vzdálenější jablonecké tyčky i Bichakhchyan.

Jablonec kontroval, když míč vyvezl stoper Zelený, jenže vzápětí chyběl v zadních řadách, Rusnák totiž vedl rychlý brejk Šošonů, ale skvěle zasáhl brankář Hanuš a tutovku mu zmařil! Ideální přihrávku do běhu dostal za obranu Pleštil, proti jeho střele se zase předvedl domácí brankář Belko. Další šanci zakončoval domácí Bichakhchyan, ale jeho střela byla zblokována na roh. Ve 27. minutě unikl po levé straně Zelený, centrovaný balon ale ve vyložené pozici nedokázal Pleštil usměrnit do sítě! O dvě minuty později Holík od brankové čáry poslal zpětný balon k penaltovému puntíku, kde se s ním otočil Pleštil a poslal náš tým do důležitého vedení – 0:1!

Našemu týmu vedení vyhovovalo, Šošoni se poté zmohli jen na nepřesnou střelu kapitána Minárika. Do poločasu už zjitřil atmosféru jen kouč Petr Rada, který vyfasoval žluté napomenutí z rukou hlavního rozhodčího.

Brzy po změně stran schytal ve vápně ránu útočník Doležal a na place ho rychle musel nahradit Čvančara. Po Pleštilově centru skočil do zakončení Pilaře domácí obránce. V 51. minutě si balon na střelu naváděl obávaný Bichakhchyan, ale skvěle ho vytlačil Holík. Jablonec mohl navýšit své vedení, šance na to měl. Střídající Čvančara zblízka nejdříve jen vyprášil rukavice brankáře Belka. V 62. minutě Kratochvíl vyslal z půlky hřiště ideální přihrávku na Čvančaru, ten sám proti brankáři ale nepřidal gólovou pojistku!

Náš tým si dál udržoval hubený náskok a domácí do větších příležitostí nepouštěl. Až deset minut před koncem dostal příliš prostoru žilinský Rusnák, ale Zelený nebezpečí zažehnal dobrým obranným zákrokem. Čtyři minuty před koncem vznikl závar u domácí branky po centru od Kroba a vtipné patičce Malinského, Martinec poté nepropálil hradbu těl, to se povedlo až střídajícímu Vaníčkovi a Jablonec vedl 0:2! Jen o minutu později Čvančara ustál dlouhý balon z vlastní poloviny od Kubisty a vyzrál v souboji jeden na jednoho na kapitána Minárika, jeho střelu stačil nohou brankář Belko nohou vykopnout, přesto míč doputoval do sítě na 0:3!

Jablonec si po domácí výhře 5:1 připsal i venkovní výhru 3:0 a raduje se z postupu do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA! Los skupinové fáze je na programu už tento pátek 27. srpna v 13:30 hodin v tureckém Istanbulu.