Jablonec v osmifinále MOL Cupu míří do Vlašimi

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo so 27. 3. 2021, 14:00

Naši fotbalisté se netradičně až na jaře zapojí do tuzemské pohárové soutěže MOL Cup. V reprezentační pauze vyrazí Radův tým bojovat o postup do čtvrtfinále na půdu druholigového FC Sellier & Bellot Vlašim.

Většina ligových týmů už má odehrány minimálně dvě kola letošního MOL Cupu, výjimkou je ale náš Jablonec. Ten jako další zástupci v evropských pohárech měl do soutěže vstoupit až ve třetím kole na půdě druholigové Líšně. Jenže kvůli koronavirovým problémům v týmu brněnského soupeře byl zápas přeložen na jaro, ale ani tehdy se nepovedlo utkání odehrát, a tak na návrh Líšně postoupil do další fáze prvoligový tým ze Střelnice.

Jablonec tak paradoxně vstoupí do poháru až v osmifinále tuto sobotu na půdě Vlašimi. Druholigový tým našeho soupeře vytáhl z posledního místa v druholigové tabulce až na aktuální sedmou pozici kouč Daniel Šmejkal. Někdejší záložník Plzně a Slavie a bývalý kouč ligových Teplic má pro letošek vytyčený svůj osobní cíl, dovést tým do horní pětky tabulky. Do osmifinále soutěže se Vlašim prodrala přes nedaleké Velké Hamry (2:0), pak byl její zápas se Srbicemi kontumován 3:0. Ve 3. kole si Vlašim vyšlápla na ligistu, když si nečekaný postup přivezla z Karviné po přesvědčivé výhře 3:1! Teď se může Šmejkalův tým poměřit s dalším ligovým soupeřem. „Jsem rád, že máme prvoligistu na domácí půdě, jen mě mrzí, že na takový zápas nemohou přijít diváci. Pro takové kluby jako jsme my, bývají tyto zápasy takovým svátkem a diváci by si ho určitě tady ve Vlašimi zasloužili,“ lituje před zápasem lodivod soupeře.

Jablonec se vzhledem k termínu zápasu bude muset obejít v klání bez hráčů, kteří jsou na reprezentačních srazech. Přesto Radův tým nehodlá nic podcenit. „Samozřejmě chceme postoupit, to je pro nás na prvním místě. Teď si musíme odmyslet ligu, že máme nějakou sérii, tohle je úplně jiná soutěž. Sice hrajeme s druholigovým týmem, ale tyhle rozdíly se mažou. Čeká nás těžké utkání, máme některé hráče v reprezentacích, ale s tím jsme počítali. Na zápas jedeme o den dřív a všechno podřizujeme tomu, abychom postoupili,“ říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Postupující ze sobotního pohárového souboje zamíří ve čtvrtfinále MOL Cupu na půdu Sparty Praha!

Utkání začíná v sobotu 27. března od 14 hodin na stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi

Rozhodčí: Ondřej Lerch - Jan Váňa, Jan Hurych, Lukáš Machač.

Delegát: Petr Vysloužil, Miroslav Prokop