Jablonec v přípravě podlehl Ústí nad Labem

FK Jablonec FK Ústí nad Labem
1:3
Přípravná utkání, přát. pá 11. 10. 2019, 11:00

Také druhou reprezentační pauzu využil Radův tým k odehrání přípravného zápasu. V něm v pátek dopoledne Jablonec prohrál s druholigovým Ústím nad Labem 1:3.

Tým ze Střelnice se proti aktuálně osmému týmu Fortuna národní ligy představil bez čtyř reprezentantů, příležitost proto dostali další hráči z kádru. Radův celek  absolvoval v předchozích dvou dnech dvoufázové tréninky a v pátek ho čekal přípravný duel. Do něj vstoupil lépe náš soupeř, ten nejdříve zahrozil tečovanou střelou, která skončila těsně vedle Hanušovy tyče. Pak napřáhl z dobrých třiceti metrů hostující Drame a nádhernou střelou do šibenice poslal Ústí do vedení. Před půlhodinou hry bylo znovu rušno před jabloneckou brankou, nejdříve po svižné hostující akci vykopával z brankové čáry míč za překonaným Hanušem Kubista. Chvíli poté kopali hosté trestný kop Bílkem, který trefil ze standardní situace břevno, balon poté dostal hlavou do jablonecké sítě Brak na 0:2. Jablonečtí sice v závěru první půle kroužili kolem vápna Ústí, ale až na Velichovo zakončení pod břevno, s kterým si poradil brankář Plachý, si větší příležitosti vypracovat nedokázali.

Do druhé půle kouč Jablonce prostřídal a naše územní převaha pokračovala. Jenže šance se stále nedařilo proměňovat, Doležal ve vápně v dobré pozici špatně trefil balon a Sýkora při další akci mířil jen do středu branky. Skore se měnilo až po šedesáti minutách, to se krásně uvolnil před vápnem Fin Hämäläinen, uvolnil Chramostu, jenž střelou k tyči snížil na 1:2. V ústecké brance ale dál předváděl výborné zákroky mladý gólman Plachý. Po akci Chramosty mu vyprášil rukavice ranou stoper Jugas, dorážka Pilíka mířila mimo. Deset minut před koncem zápasu se ale soupeři znovu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když se Ústí prosadilo po trestném kopu a přesné hlavičce Písačky na přední tyči – 1:3.

Ani závěrečný tlak jabloneckých barev ke vstřelení gólu nevedl. Po Pilíkově centru mířila prudká hlavička Doležala vedle tyče. S Chramostovým zakončením hlavou pod břevno si bravurně poradil strážce ústecké branky. Chvíli před koncem si útočník Chramosta vylámal zuby na mladém gólmanovi soupeře znovu, tentokrát mu v tutovce brankář stačil míč vykopnout nohou. Jablonec tak v páteční přípravě podlehl Ústí nad Labem 1:3.

Jablonecký kouč Petr Rada po zápase hodnotil přípravný duel následovně. „Bylo to dobré utkání. Jsme rádi, že jsme hráli s takhle kvalitním soupeřem. Nechtěli jsme samozřejmě prohrát, ale soupeř hrál hodně kvalitně. Dal nám tři branky a zejména v prvním poločase nás potrestal. My jsme ale neproměnili spoustu šancí. Prohra nás mrzí. Celkově jsem ale za odehrání takové přípravy rád, protože šlo o kvalitní utkání,“ uvedl kouč po skončení přípravy. Ten měl i první zprávy o zdravotním stavu ofenzivně laděného Matouška, který se ve včerejším zápase reprezentace Lvíčat proti Řecku zranil a utkání nedohrál. „Včera jsem s ním mluvil a snad to bude dobré. Vypadá to, že tam bylo něco v křeči. Uvidíme ještě dnes jak na tom bude,“ uvedl ke zdravotnímu stavu rychlonohého útočníka.