Aktualita
7
leden
2019

Jablonec začal zimní přípravu


Po rekordně krátké zimní pauze je Radův tým opět v plné zátěži. Tým se poprvé sešel v sobotu, když absolvoval zátěžové testy na FTVS v Praze. Hned v neděli už hráči hltali první tréninkové dávky naordinované trenérským štábem.

„Pauza nebyla dlouhá, takže hráči z toho příliš nevypadli. Nějakých deset dní bude na dobití baterek, takže taková klasická kondiční příprava,“ přibližuje skladbu prvních dnů kouč Rada. Jeho tým se bude kromě domácích přípravných zápasů účastnit také tradiční zimní Tipsport ligy v pražské skupině B, která se bude hrát v Horních Počernicích. „I tam budeme chtít vyhrávat, organizátory jsme dopředu informovali, že pak odjíždíme na soustředění do Portugalska, kde nás čekají důležité zápasy,“ vysvětluje jablonecký kouč.

Ten se v novém roce musí vypořádat se změnami v hráčském kádru. Kolonku odchodů po Lukášovi Masopustovi dnes rozšířila ještě dvojice David Lischka s Matějem Hanouskem, kteří zamířili do Sparty. „Odešli tři hráči ze základní sestavy, i to je dost. Ale je to obchod a o naše hráče je zájem. Pan Pelta ten obchod udělal, jelikož je ve fotbale dlouho a ty nabídky přicházely. Musíme se s tím vyrovnat, samozřejmě my trenéři se tím dostáváme na tenký led,“ přiznává Rada a pokračuje: „Klub hrál Evropskou ligu, dalo se čekat, že o naše hráče bude zájem. Ale jsou tu jiní hráči, které jsme si připravovali. Jestli ještě někdo odejde, to je na vedení klubu, ale pokud by tomu tak mělo být, muselo by to být během tohoto nebo příštího týdne. Pak už bych s tím nesouhlasil. Doba je letos na to příliš krátká, abychom někoho přivedli. Jedenáctku dáme dohromady a uvidíme,“ říká už s úsměvem náš trenér.

Které posty tedy trápí kouče nejvíc? „Odchody jsou čerstvé. Na stopera tu máme Břečku. Na levou stranu máme Sobola a budeme se ještě poohlížet po dalším hráči. Nechci zatím říkat konkrétní jména. Na místo Masopusta máme Acostu, přišel taky Fábry z Nitry, který je mladší. Musí si na nás zvyknout a adaptovat se,“ dává čas i mladému slovenskému hráči kouč.

Cíle ale ani v novém roce impulsivní jablonecký stratég měnit nehodlá. „Jsou stejné. Chceme se udržet nahoře a bojovat o špičku. Hodně důležitý ale bude zdravotní stav hráčů. Mančaft má stále svou kvalitu,“ zakončil Petr Rada pohled na aktuální vývoj na startu zimní přípravy.

Už zítra se náš tým představí v prvním přípravném zápase v Praze v rámci Tipsport ligy proti druholigovým Pardubicím.

Kádr pro zimní přípravu 2019

Brankáři

Jan Hanuš, Vlastimil Hrubý, Adam Richter

Obránci

Tomáš Břečka, Nikola Janković, Tomáš Holeš, David Hovorka, Eduard Sobol

Záložníci

Rafael Acosta, David Breda, Dominik Breda, Andrej Fábry, Tomáš Hübschman, Jakub Janetzký, Vladimir Jovović, Miloš Kratochvíl, Vojtěch Kubista, Dominik Pleštil, Jaroslav Peřina, Jakub Považanec, Michal Trávník

Útočníci

Martin Doležal, Jan Chramosta, Davis Ikaunieks

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.