Jablonec zahazoval šance a padl s Lincolnem

FK Jablonec Lincoln Red Imps FC
1:2
Přípravná utkání, přát. st 19. 1. 2022, 19:30

Jablonečtí fotbalisté podlehli v prvním přípravném zápase na španělském herním soustředění gibraltarskému Lincolnu Red Imps 1:2. Všechny branky padly už v prvním poločase.

Vedoucí tým gibraltarské Národní ligy ještě v lize nepoznal hořkost porážky a svou soutěž vede suverénně bez ztráty kytičky. Oby týmy si na podzim zahrály základní skupinu Evropské konferenční ligy UEFA.

V tréninkovém centru Marbella Football Center začali lépe jablonečtí fotbalisté, ale ze dvou našich šancí nezapršelo. Nejdříve se do zakončení probil Pilař po špatné rozehrávce soupeře, jenže pálil jen nad břevno. Po čtvrthodině hry umisťoval míč k tyči nebezpečně Smejkal, ale brankář Lincolnu stačil jeho pokus vytěsnit na roh. To fotbalisté z nedalekého Gibraltaru byli mnohem produktivnější a udeřili hned z první střely na branku. V 18. minutě dostal na hranici velkého vápna až příliš prostoru Gomez a přesnou střelou k tyči nedal zimní posile v jablonecké brance brankáři Surovčíkovi šanci – 0:1. O sedm minut později lovil náš gólman míč ze sítě znovu, tentokrát Gomez připravil míč proti noze Walkerovi a ten z dobrých dvaceti metrů zakončil přesně ke stejné tyči – 0:2.

Jablonečtí se zpět do zápasu vrátili kontaktní brankou ve 33. minutě. Pilař poslal do vápna polovysoký centr, který bez přípravy a z voleje napálil ke vzdálenější tyči ukázkově Vaníček – 1:2. V závěru první půle mohl po centru z pravé strany srovnat útočník Silný, ale jeho jemnou teč brankář Lincolnu na lajně zpacifikoval.

V druhém poločase kouč Rada postupně prostřídal až na Kubistu kompletní jedenáctku. Jablonec byl více na míči, jenže zahazoval šanci za šancí. Autor nají branky Vaníček měl deset minut po změně stran na své kopačce znovu zakončení z voleje, tentokrát mu ale soupeř stihl střelu zablokovat. Podobně se hráči Lincolnu zachovali také při zakončení z otočky Štěpánka. Poté přišla pěkná akce našich barev po pravé straně, kdy centr Vaníčka do vápna napálil Houska jen do břevna! Pak Jablonečtí dostali míč do šance šikovným dloubákem za obranu, jenže z dvojice zakončujících bohužel střílel Silný, kterému byl máván ofsajd, ač mohl míč přenechat Houskovi, kterému by patrně byl gól uznán. Lincoln se dostal na dostřel jablonecké branky v druhém poločase jen jednou a to zásluhou Carraleroa. Radův tým svou převahu nedokázal vyjádřit brankově, nejblíže k tomu měl znovu v 78. minutě, opět z pravé strany pronikl do vápna Černák, Houska po jeho přihrávce zakončoval k tyči, ale brankář Lincolnu předvedl bravurní zákrok a míč skvěle vyrazil! Našim barvám nebylo přáno ani po trestném kopu Kroba, který na zadní tyči nedokázal do branky dopravit Kubista a z dorážky ani jeho spoluhráči.

V souboji dvou účastníků podzimní fáze Evropské konferenční ligy UEFA se tak nakonec radovali hráči Lincolnu Red Imps v poměru 1:2.

Utkání bezprostředně po skončení hodnotil asistent hlavního kouče Tomáš Čížek. „V první půli jsme doplatili na to, že soupeř byl u nás dvakrát ve vápně a dal dva góly, až po takových triviálních chybách. Bylo tam nedostupování hráčů a oni nás za to trestali. Dopředu jsme nějaké šance celkem i měli, ale úplně nám nevycházela finální fáze. Po poločase se to trochu zlepšilo, hráli jsme a více presovali, dostupovali a získávali více balonů. Od toho se pak odráželo to, že šancí bylo na vyrovnání více než dostatek. Tohle bychom asi měli proměňovat. Mrzí to. Měli jsme na to, ten zápas otočit. Další tři šance jsme nedali, trefujeme gólmana na lajně z penalty a podobně. To jsou gólové šance a tohle musíme dávat,“ má jasno nový asistent u Radova týmů. Na soustředění se tak tým nyní zřejmě zaměří na odstranění individuálních chyb, díky kterým dnes dvakrát inkasoval. „Trenér hráčům tohle říká a zdůrazňuje. Jsou to věci, kdy hráč zaspí nebo špatně odcouvá a nedostoupí. Ukážeme si to asi i na videu, budeme se toho muset zbavit, abychom mohli být úspěšní,“ konstatoval Tomáš Čížek.

FK Jablonec - Lincoln Red Imps FC 1:2 (1:2)

Branky: 33. Vaníček - 18. Gomez, 25. Walker

Sestava: Surovčík (46. Vajner) – Holík (75. Nykrín), Kubista, Zelený (46. Martinec), Surzyn (46. Štěpánek) – Považanec (60. Krob) – Vaníček (Černák), Smejkal, Houska (80. Werani), Pilař (42. Malínský) – Silný (80. Torfiq)