This text will be replaced
Novinky
1
listopad
2015

Jablonecký Movember s naší účastí


Také jablonečtí fotbalisté se připojili k akci Jablonecký Movember. Charitativní kampaň je zaměřená na prevenci rakoviny prostaty a mužského zdraví a stejně jako jinde po celém světě probíhá od 1. do 30. listopadu.

Jak pánské holení souvisí s prevencí rakoviny prostaty? “Muži, kteří chtějí podpořit myšlenku Movemberu, se na počátku listopadu dohladka oholí a poté si nechávají po 30 dnů knír růst. Vzbuzují zájem okolí a vysvětlováním, co se to děje a proč si knír nechávají narůst, se problematika mužského zdraví dostává k dalším a dalším lidem,” vysvětluje Petr Vobořil z Jabloneckého kulturního a informačního centra, které celou jabloneckou kampaň organizuje. Kampaň Movember za pomoci “kníračů” v průběhu listopadu upozorňuje na ožehavé téma - včasné vyšetření prostaty může odhalit závažné onemocnění a výrazně pomoci léčbě. Muži se však ostýchají takové vyšetření podstoupit, proto se do jablonecké kampaně zapojila i zdejší nemocnice.

Tváří kampaně je kromě řady dalších umělců a sportovců Honza Homola z kapely Wohnout, který vytvořil design tří originálních signovaných kytar typu telecaster, které postavil vynikající kytarář Ondřej Liška. Kytary budou v rámci kampaně draženy. Výtěžek této aukce a další sbírky, která je součástí kampaně, jde na podporu Jablonecké nemocnice p. o. a globálního výzkumu rakoviny prostaty. Pro účel sbírky byl zřízen zvláštní účet u Komerční banky a.s. č. 2320227/0100.

V neděli večer po zápase na Slovácku si také trojice našich hráčů Vít Beneš, Luděk Pernica a José Antonio Romera oholila tváře do hladka a nechá růst pouze symbolický knírek, tedy symbol celosvětové akce Movember. Společné holení vousů všech známých osobností Jablonecka proběhlo v příjemné atmosféře v Klubu Na Rampě při oficiálním zahájení kampaně.

Další informace k Jabloneckému Movemberu 2015

 • Název Movember je spojením anglický slov moustache (knír) + November (listopad)
 • Probíhá od pátku 30. října do pondělí 30. listopadu
 • Hlavní slogan kampaně: Hejbej se, neposedo a hlídej si svoje pozadí (Wohnout)
 • Kampaň v Jablonci podporuje Jan Homola kytarista a zpěvák kapely Wohnout, který věnoval do Movemberové dražby návrh tří elektrických kytar typu Telecaster. Kytary postavil podle Honzových představ vynikající kytarář Ondrej Liška. Koncept vychází z kytary na které Honza hraje při koncertech i ve studiu. Každá z kytar má jedinečný originální design, který Honza vytvořil a je originálem signovaným jak Honzou Homolu tak mistrem kytarářem Ondřejem Liškou.
 • Díky spolupráci s Klubem Na Rampě, Svazem jabloneckých bohémů a s hostujícími umělci doprovází sbírku po celý listopad atraktivní program. V Klubu Na Rampě vystoupí např. Blue Effect, Jiří Schmitzer, Vladimír Merta. Vrcholem bude koncert skupiny Wohnout s Honzou Homolou a Vypsanou fiXou v Eurocentru.
 • Společného holení 1. 11. se osobně zúčastnili: – hráči A-týmu FK Jablonec, Vít Beneš, José Antonio Romera a Luděk Pernica– primář urologie v jablonecké nemocnici MUDr. Jaroslav Všetička, PhD. na zahájení jabloneckého Movemberu testoval hudební nástroje– Petr Vobořil a Jan Štol
 • Přispívat lze i nákupem speciální edice oblečení

Fakta

Každé 4 hodiny zemře v České republice na rakovinu prostaty jeden muž. Rakovina prostaty je nejběžnější formou rakoviny v mužské populaci v České republice. V České republice je s touto chorobou diagnostikováno každoročně 5 000 mužů, což odpovídá počtu 13 denně. Každoročně zemře na rakovinu prostaty v České republice 1 600 mužů.

Více informací k akcím v Jabloneckém Movemberu se dozvíte na:

http://www.jablonec.com

http://www.klubnarampe.cz/cs/movember.html

https://www.facebook.com/rockfevercz/

https://www.facebook.com/rockfevercz/

https://www.facebook.com/rockfevercz/

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

 1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
 2. Přístup do diskuzního fóra.
 3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
 4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.