Mládež

Jablonecký dorost U19 si v posledním kole připsal výhru nad Hradcem

Svou soutěžní podzimní sezónu v České lize zakončil starší dorost FK Jablonec zaslouženou výhrou nad FC Hradec Králové 3:0 (1:0). Po vyhraném prvním poločase se hosté v té druhé snažili srovnat, ale jejich snahu jim čtvrt hodiny před koncem zmařili domácí dvěma góly.

Česká liga dorostu U19 | 15.kolo

:

Branky JAB: 16. a 76.Velich, 75.Kinčl

Branky HRA:

Už ve 3. minutě mohli jablonečtí skórovat po kolmici Šimůnka, centru Velicha zprava a ránou Ráčka, kterou však gólman Bleha vyrazil. V další minutě nevyužil možnost Černák, který po přihrávce Scholze branku minul. V 16. minutě šli domácí do vedení. Javůrek skvěle našel Urbánka, který poslal zprava centr do vápna, kde Velich akci zakončil gólem. Pak již ke změně skóre v první půli nedošlo.

Po obrátce v 55. minutě zahrozil střelou z dálky Javůrek, ale Bleha byl na místě. Na druhé straně v 65. minutě podobně neuspěl hostující Zbořil. Hosté se snažili o vyrovnání a hru viditelně srovnali. O druhý gól v hradecké síti se postarali v 75. minutě střídající hráči. Horáček poslal střelu zprava po zemi k zadní tyči, kde Kinčl zblízka usměrnil míč do sítě. V další minutě Velich vystihl špatnou rozehrávku gólmana Blehy a získaný míč mu poslal zpět za záda do sítě. Do konce zápasu si Jablonec hru už jen kontroloval.

Komentář trenéra Michala Kolčavi: "Poslední soutěžní utkání jsme zvládli po všech stránkách. Kontrolovali jsme hru po celé utkání, mohli jsme vstřelit i více branek. Soupeř neměl vyloženou šanci. Hráči zaslouží pochvalu. Podali jsme komplexní, sebevědomí výkon."