Mládež

Jablonecký dorost U19 vyhrál v Neratovicích po penaltovém rozstřelu

Jablonecký dorost zavítal do Neratovic, kde po 90. minutách svítilo na ukazateli skóre 0:0, o bodu navíc pro jablonecké dorostence rozhodl úspěšný penaltový rozstřel

Česká liga dorostu U19 | 14.kolo

:

Branky NEB:

Branky JAB:

Komentář trenéra Michala Kolčavi:

" Očekávali jsme zarputilého soupeře, který bude bránit a hrozit z brejků. My jsme chtěli hrát trpělivě , kombinovat a čekat na šance. Do utkání jsme nevstoupili dobře a domácí nás bojovností a velkou snahou nepustili do hry. Po 20 minutách jsme se začali dostávat do hry, bohužel jsme dvě velké šance Voseckým a Velichem nevyužili. Druhý poločas byl pro nás ještě složitější, když domácí naši branku prakticky neohrozili ani jednou a jenom urputně bránili a zdržovali. Bohužel jsme si s tím nedokázali poradit, když naše pološance zůstali nevyužity a vše jsme završili nastřelenou tyčí Kinčlem v 93 minutě. Při penaltovém rozstřelu se brankář Vajner rozhodl nepřipustit nic jiného než další bod pro nás a chytil tři penalty. Při nekompromisním proměnění penalt Matesem Javůrkem, Velichem a Urbánkem jsme si připsali zaslouženě druhý bod. Hráčům nemůžu vytknout snahu, ale chyběla nám lehkost , větší odvaha a "drajv" směrem dopředu. Utkání nám nabídlo možnost si vyzkoušet hru do hlubokého bloku, s čímž jsme měli problém. Na můj vkus jsme si vytvořili strašně málo vyložených šancí - čtyři za celý zápas a někteří hráči podali průměrné výkony. I přesto by jsme měli takové utkání dokázat vyhrát. Věřím, že nám utkání do budoucna poslouží k tomu, aby jsme se příště zlepšili proti takovému stylu hry soupeře"