Jablonečtí chtějí sezónu dobře odstartovat

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 1. kolo so 24. 7. 2021, 16:00

S cílem dobře odstartovat novou sezonu a naladit se na vítěznou notu vyběhnou v sobotu naši fotbalisté na Střelnici proti Baníku Ostrava. V článku najdete ohlasy odchovance Vojtěcha Kubisty a kouče Petra Rady.

Po necelých dvou měsících se o tomto víkendu znovu rozjede ligová soutěž. Natěšenost na blížící se start přiznává i jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista. „Těšíme se všichni už hodně. Příprava nám utekla docela rychle, teď už jen do toho dobře vstoupit. Myslím si, že jsme připraveni dobře. Soustředění proběhlo v pořádku a vyhýbala se nám zranění. Musíme to teď jen potvrdit na hřišti,“ plánuje jablonecký univerzál.

Oproti jiným rokům jde náš tým do sezony s konsolidovaným kádrem, především obrana zůstala pohromadě a byla ještě doplněna. „Je to asi jeden z těch nejdůležitějších aspektů. Kádr zůstal pohromadě, hlavně ta defenzíva. Od toho se můžeme odpíchnout. Doufám, že naše obrana bude pracovat slušně dál tak, jako v loňské sezoně,“ říká Kubista a podobný názor přidává také hlavní kouč Petr Rada. „Odzadu to začíná, jsme rádi, že zůstal Jarda Zelený. Pokud je zadek stabilní a je sehraný, je to přeci jen výhoda. Navíc se nám uzdravil Holík a obranu doplnil Surzyn,“ je spokojený šéf jablonecké kabiny.

Náš tým odstartuje novou ligovou soutěž sobotním domácím zápasem na Střelnici proti Baníku Ostrava. „Vstup do soutěže je pro každého důležitý. Čeká nás těžké utkání, proti týmu, který chce hrát také Evropu. Ani Baník nespal a posiloval. Trenér tam dostal hráče, které chtěl a tým se jim rozšířil. Je to pro ně velké plus,“ říká před vzájemným zápasem náš lodivod. Nelehké utkání na úvod čeká také Kubista. „Jednoduché to určitě nebude, vzhledem k tomu, jak posilovali, budou mít asi větší sílu než v loňské sezoně. Věřím, že když k tomu dobře přistoupíme, tak je v našich silách je doma porazit,“ přemítá Kubista, který v přípravných zápase opět nastupoval s ochrannou maskou obličeje. „Přišlo zranění nosu v přáteláku s Varnsdorfem. Naštěstí to je zlomené jenom rovně, je to bez dislokace, a proto není nutná žádná operace. V tomhle směru je to s tou maskou jen taková kosmetická úprava,“ culí se jablonecký buldok, který věří, že na vydařenou generálku proti Dynamu Moskva (2:0) náš tým naváže hned v prvním ligovém kole. „I když je to v přípravě, tak každé vítězství pomůže do nějaké pohody a sebevědomí. Zápas s Moskvou nám ukázal, že jsme na tom docela dobře. Věřím, že si to přeneseme i teď v sobotu na Baník,“ zakončuje Kubista.