Jablonečtí touží z Astany víc než jen po bodu

FC Astana FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 4. kolo čt 8. 11. 2018, 16:50

Jablonečtí fotbalisté jsou od úterý v kazašské Astaně. Den před zápasem si hráči odzkoušeli umělý povrch v třicetitisícové Astana Aréně a kouč s kapitánem odpovídali na otázky novinářů.

Tradičně jako před každým zápasem Evropské ligy předstoupili den před zápasem před zástupce medií náš hlavní kouč Petr Rada spolu s kapitánem Tomášem Hübschmanem.

Kapitán Tomáš Hübschman: Chtěli bychom víc než bod

Jak se vám zamlouvá moderní Astana Aréna?

Stadion vypadá opravdu pěkně. Jen to není přírodní tráva. Ale to jsme věděli hned po losu, není to pro nás nic nového. Musíme se na to připravit a zvyknout si na tu jejich trávu.

Jak proběhl přesun do Kazachstánu?

S cestou žádný problém nebyl.

Máte za sebou tři zápasy ve skupině Evropské ligy, který byl podle tebe nejtěžší?

Řekl bych, že asi ten poslední doma s Astanou. I když paradoxně nejhorší výsledek jsme udělali v Rennes, kde jsme prohráli 1:2.

S čím budete zítra spokojeni?

Máme za sebou tři zápasy ve skupině. Šli jsme do toho s tím, hrát důstojnou roli. To plníme, teď je na čase udělat víc než jen jeden bod. Měli bychom se snažit jít za dalším cílem, kterým by měl být postup.

Kteří hráči Astany jsou podle vašeho soudu nejlepší?

Určitě Tomasov, pak Kabananga, ten sice nedává tolik gólů, ale je to pro ně důležitý hráč. Dále dva stopeři a gólman.

Astana aréna má umělou trávu a uzavřenou střechu. Mění se tím pro vás něco?

Na umělé trávě nehrajeme tak často oficiální zápasy. Střecha je takové plus, nebude nám taková zima.

Před odletem jste deklarovali, že se budete snažit i v Kazachstánu držet českého času. Jak se to osvědčilo v praxi?

Já se cítím normálně. Vstali jsme hodně pozdě na místní kazachstánský čas. Nevidím v tom žádný problém, že se snažíme držet českého času.

Kouč Petr Rada: Astana hraje kombinační fotbal

Jak je na tom zdravotní stav kádru, který jste do Astany přivezl?

Jsme tu ve 20 lidech, všichni jsou zdraví.

Prozradíte, jak vyřešíte po zranění Masopusta a Acosty složení na levé straně?

Neprozradím (úsměv).

S jakým bodovým ziskem by jste byl zítra spokojen?

Astana je novopečený mistr. Pravidelně hraje Evropskou ligu, vyhrává tituly, ten tým je hodně zkušený. My jsme zatím udělali dva body, nepropadli jsme. Ale po bodu je to málo. Je proti nám kvalitní soupeř. Budeme se snažit získat teď bodů víc.

Jak vidíte situaci ve skupině, rozhodne už toto kolo o postupujících?

Naše skupina není zas tak bodově roztažená. Do této doby to bylo vyrovnané. Nemyslím si, že ani dvojzápas s Astanou už rozhodne o tom, kdo z naší skupiny postoupí.

Jaký fotbal podle Vás Astana hraje?

Jde o kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. Hlavně krajní hráči jsou velice nepříjemní. Hrají opravdu hodně kombinačně.

V Kazachstánu se čeká vysoká návštěva až třiceti tisíc diváků.

Pokud je plno, je to motivující pro každý tým. My jsme v Rennes taky hráli před 25 tisíci diváky a bylo to dobré. Když je plný stadion, je to vždy lepší.