Jako žolík se cítím už dlouho, culil se Doležal

FK Jablonec FK Dukla Praha
2:1
MOL Cup, ČF2 út 15. 3. 2016, 17:30

Dvě ústřední postavy čtvrtfinálové odvety MOL Cupu - gólman Michal Bárta a dvougólový střelec utkání Martin Doležal v pozápasových rozhovorech.

Střídající Martin Doležal dvěma góly otočil utkání

Dal jsi dva góly a díky nim postoupil Jablonec do semifinále poháru. Cítíš se jako žolík?

Já se cítím jako žolík už delší dobu (smích). Ale ne… Jsme tady spolu s Wagym (Wágnerem) od toho, abychom dávali góly. Dneska jsem se prosadil dvakrát a jsem za to rád.

Pochválil jsi spoluhráče za ty pěkné centry?

Pochválil jsem je. Konečně tam ty centry chodily. Předtím jsme vždycky na tréninku nebo při zápase trefovali prvního hráče nebo stopera, takže jsem rád, že to tam dneska přišlo. Je vidět, že když to tam přijde, tak góly dávat umíme.

Jak těžké to bylo otočit zápas, kdy gól padl po tak velké chybě?

Tohle je naše klasika. Místo toho, abychom poločas aspoň dohráli na 0:0, tak soupeři na gól namažeme. Pak jsme se dostali pod tlak a frustrovaní byli i diváci. Naštěstí v druhé půli přišel první gól a pak i druhej. Byl to náročný zápas a musím říct sám za sebe, že jsem ke konci už nemohl. Sice jsem hrál jen poločas, ale vydal jsem se dost. Myslím si, že všichni jsme ve druhé půli pracovali dobře a přestože nás Dukla mohla za nějaké chybičky potrestat, tak jsme si vítězství zasloužili víc než soupeř.

Co se dělo v šatně po prohraném poločase?

Nevím. Já jsem tam nebyl, rozcvičoval jsem se.

Znamená to, že je postup povzbuzením do dalších jarních zápasů?

To rozhodně. Postup do semifinále je pro nás další motivací a sezóna pro nás není ztracená. Teď se chceme soustředit na pohár, ale i tu ligu chceme dohrát se ctí a snažit se hrát tak jako dneska ve druhém poločase, i když ty chyby tam jsou furt.

Ale myslím si, že výkon byl rapidně lepší než proti Baníku.

Který gól byl jednodušší?

Asi ten druhý. Tam jsem od obránce odskočil a jenom jsem to líznul. Gólman asi čekal, že to tam někdo tečne, ale nestalo se tak.

Martinovi jsme za dva postupové góly poděkovali, řekl brankář Michal Bárta

V zápase vás zachránil svými dvěma góly Martin Doležal. Hodně jste mu děkovali?

Děkovali jsme mu všichni. Z naší strany to byl ve druhé půli velmi dobrý kolektivní výkon. Bylo tam velké nasazení a ze všech hráčů byla cítit obrovská vůle po vítězství.

Já jsem trošku narážel na tu situaci při prvním inkasovaném gólu. Co se tam stalo?

Tam se prostě stala chyba a soupeř to pak potrestal gólem.

Ty jsi váhal s odkopem nebo jsi Michala Breznaníka neviděl?

Nějak mi to špatně sedlo na nohu. Prostě se stala chyba a teď jenom můžu všem klukům poděkovat, že jsme to po takové obdržené brance dokázali zlomit.

Za stavu 2:1 pro vás se Dukla snažila vyrovnat a měla tam jednu velkou šanci.

Věděli jsme, že Dukla potřebuje vyrovnat a že se bude tlačit dopředu. Ale myslím si, že jsme to ubránili dobře. Na druhé straně jsme měli hodně šancí i my a z nich jsme mohli přidat ještě jeden gól.