This text will be replaced
Aktualita
11
srpen
2020

Jakub Martinec novou posilou Jablonce!


Dvaadvacetiletý stoper Jakub Martinec přestupuje do Jablonce z Hradce Králové. Bývalý kapitán druholigového Hradce podepsal na severu Čech smlouvu na 3 roky!

Jakub Martinec je odchovanec Hradce Králové a rozšíří tak počet hráčů, kteří u nás z Hradce úspěšně působili – Jaroslav Zelený, Tomáš Holeš nebo aktuálně hrající v Jablonci Václav Pilař. Svými výkony si lídr defenzivy Hradce Králové řekl před uplynulou sezónou o post kapitána týmu – v 21 letech. A Hradec dovedl ve druhé lize na čtvrté místo v tabulce. V obnovené sezóně po koronavirové přestávce dokonce nastupoval několikrát také v útoku a v ročníku 2019/2020 si připsal tři góly.

Nyní se 187 cm vysoký stoper posouvá do ligu výš do Jablonce, kde bude s týmem bojovat také v evropských pohárech. „Je to pro mě krok dopředu, jsem za to rád, že mi Hradec přestup umožnil. Je to první liga, je to něco jiného. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ říká dvaadvacetiletý stoper Jakub Martinec, který bude v Jablonci nosit dres s číslem 22.

Z Hradce Králové působili v Jablonci v minulosti také další hráči, například Jaroslav Zelený a Tomáš Holeš, kteří si pak svými výkony řekli o další významné angažmá a okusili také Ligu mistrů UEFA. Seznámení Jakuba Martince s novými spoluhráči bylo rychlé. "Většinu kluků jsem znal spíš z televize. Ale Vaška Pilaře znám z Hradce, k němu jsem chodil pro podpisy, když jsem byl menší (směje se). Pak samozřejmě Tomáš Hübschman, to je největší osobnost v kabině," popisuje své první dojmy Martinec. "Věděl jsem, že tady byli dřív kluci z Hradce a dokázali se posunout ještě výš. Snad půjdu v jejich šlépějích a za pár let se třeba také posunu ještě výš," zavzpomínal Martinec na působení Tomáše Holeše a Jaroslava Zeleného.

Profil Jakuba Martince

Narozen: 13. března 1998

Národnost: Česká republika

Post: střední obránce

Noha: pravá

Výška: 187 cm

Váha: 76 kg

Zápasy/góly v druhé lize: 48/5

Vítej v Jablonci! Ať se ti daří!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.