Jakub Považanec hodnotí pohárový postup

FK Jablonec 1.FC Slovácko
3:1
MOL Cup, ČF st 7. 3. 2018, 16:00

Poprvé se v jabloneckém dresu radoval v soutěžním utkání z gólu Jakub Považanec. Právě on otevřel bohatý brankový účet včerejšího vítězného čtvrtfinále MOL Cupu. Co řekl po zápase?

Vyhráli jste jednoznačně 3:1. Co pro vás znamená vítězství v MOL CUPU?

Pro nás je to hodně důležité, protože jsme si před začátkem sezóny dali cíl, že chceme jít v poháru co nejdále a zatím se nám to daří. Proto jsme rádi, že jsme dnešní výhrou postoupili až do semifinále.

Zápas měl pro vás celkem pohodový průběh. Odpovídá to výsledku 3:1 na hřišti?

Myslím si, že ano. Ale vítězství mohlo být vyšší, protože už v první půli jsme měli hodně příležitostí, ale naštěstí jsme využili jen jednu. Dá se říct, že jsme i ve druhé půli hráli na jednu bránu a opět zahodili několik šanci. Ale uklidnili jsme se druhým gólem Doliho. Pak jsme sice Slovácku umožnili po našich chybách dát gól, ale hned na to jsme dali na 3:1 a myslím si, že bylo po zápase.

Důležitá asi pro vás byla ta třetí branka, protože Slovácko z ojedinělé akce dalo gól a utkání mohlo být nakonec dramatičtější, než se zdálo.

Máte pravdu. Ten třetí gól byl pro nás důležitý hlavně psychicky, protože když vyhráváte 2:0, tak to je nejhorší. Dostanete góla a už se začnete strachovat o výsledek. To se stalo i nám, ale my jsme stále předváděli naší aktivní hru. Navíc se zranil hráč Slovácka, které už nemohlo střídat, takže to pro nás bylo jednodušší. Takže třetí gól nám hodně pomohl.

Při tvém gólu to vypadalo, že ta akce byla nacvičená. Můžeš to popsat?

Nedá se říct, že to bylo secvičené. Byl tam dlouhý nákop, Masopust to prodlužoval a já jsem se tam ocitl sám. Nikdo kolem mě nebyl, tak jsem šel na bránu. Do poslední chvíle jsem hledal Honzu Chramostu, ale pak jsem si řekl, že to zakončím a vyšlo to.

Umístěnou střelou na zadní tyč si to vyřešil dobře.

V prvním momentě jsem ani nevěděl, kam to budu dávat. Jestli to mám napálit silou do středu brány, nebo to řešit umístěnou střelou. Nakonec vyšla tahle varianta a jsem za to rád.

Byl to tvůj první jablonecký gól, i když nebyl ligový ale pohárový, což je pro vás co do důležitosti prakticky stejné, tak tě asi něco bude stát.

Nemyslím si. Až ten ligový mě asi bude něco stát. Pohárový ještě ne.