Jan Sýkora se vrací do Jablonce!

Záložník Jan Sýkora bude v jarní části FORTUNA:LIGY pokračovat v Jablonci! Na severu Čech hostuje ze Slavie Praha do konce sezóny. Sýkora se hned ve středu připojil k týmu a ve čtvrtek již bude součástí výpravy na herní soustředění ve Španělsku.

Jan Sýkora si během podzimní části ligy připsal v dresu Jablonce 18 startů, ve kterých zaznamenal 5 gólů a 6 asistencí. Podzimní hostování bylo jen do 31. 12. 2019. Nyní se oba kluby Slavia i Jablonec dohodly na pokračování hostování také v jarní části FORTUNA:LIGY!

„Jsem rád, že jsem zase v Jablonci. Chybělo mi prostředí a kluci v kabině. Cítil jsem se tady skvěle a bylo to viděti na hřišti. Máme tady s klukama rozdělanou práci na jaro, tak jsem rád, že to tady můžu dokončit,“ říká k jarnímu hostování Jan Sýkora.

S fotbalem začínal v FC Švihov, následně přešel do týmu TJ Přeštice a poté do Viktorie Plzeň. V roce 2011 přestoupil do Sparty, odkud byl vyslán na hostování do brněnské Zbrojovky. Za ni také v červenci 2014 debutoval v české nejvyšší soutěži proti Jablonci. Po návratu z hostování pak putoval do Liberce. Levonohý záložník či obránce odehrál ve Slovanu sezonu a půl a v ročníku 2016/2017 se v dresu Liberce zapsal do statistik Evropské ligy. Karabachu vstřelil v čase 10,69 sekundy nejrychlejší gól historie celé soutěže. Za své výkony si bývalý mládežnický reprezentant vysloužil pozvánku do národního mužstva, za které zasáhl do čtyř utkání. Následně přestoupil do Slavie Praha v roce 2017. V létě 2019 zamířil na hostování do Jablonce a jeho působení na Střelnici pokračuje také na jaře 2020.

Jan Sýkora si zatím připsal v české nejvyšší soutěži 126 zápasů, ve kterých zaznamenal 16 branek a 17 asistencí.

Author Martin Bergman