Jaroslav Zelený na baráž o postup na MS!

Několik hráčů Jablonce obdrželo pozvánky do národních týmů před nadcházející přestávkou. Baráž o postup na MS proti Švédsku si zahraje Jaroslav Zelený. Mrkněte na další nominované hráče.

Česká republika A tým

Obránce Jaroslav Zelený byl nominován do národního týmu trenéra Jaroslava Šilhavého pro nadcházející barážové utkání proti Švédsku v boji o postup na světový šampionát v Kataru. V případě postupu do další fáze baráže bude Zelený přítomen také finále baráže proti Polsku, které postoupilo do závěrečné fáze baráže po vyřazení Ruska. To bylo z baráže vyloučeno kvůli ruské agresi na Ukrajině.

Lotyšsko A tým

Útočník Davis Ikaunieks patří ke stálicím lotyšské reprezentace a nejinak tomu bude také během této reprezentační přestávky. Davis se teď aktuálně léčí s výronem kotníku, ale pokud bude zdravotně v pořádku, čekají ho přípravné zápasy proti Kuvajtu a Ázerbájdžánu.

Česká republika U19

Záložník Michal Černák se v posledních zápasech stal nedílnou součástí základní sestavy A týmu a dočkal se také premiérové ligové trefy v derby proti Liberci. Tým Davida Holoubka čekají tři mezistátní zápasy v kvalifikaci o ME U19 proti Bosně a Hercegovině, Francii a Švédsku.

Česká republika U18

Záložník David Nykrín si nedávno připsal premiérový ligový start v derby proti Liberci a zanedlouho přidal svou první asistenci, když po jeho rohovém kopu proti Spartě skóroval Jan Silný. A teď si bude plnit další reprezentační povinnosti v týmu ČR U18 trenéra Radka Bejbla. Na turnaji ve Španělsku odehraje česká reprezentace tři zápasy proti Belgii, Norsku a Severnímu Irsku.

Česká republika U17

Trenér Jiří Skála a tým ČR U17 má před sebou elitní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát a bude se hrát ve Skotsku proti domácímu týmu, Gruzii a Německu. Mezi náhradníky nominace je také náš obránce či záložník Vojtěch Werani.

Author Martin Bergman