Jdeme na prestižní finále poháru FAČR s Libercem!

FK Jablonec FC Slovan Liberec
Pohár FAČR, F st 27. 5. 2015, 18:00

Vrchol sezony je tu. Jablonecký klub se po šesté v klubové historii podívá do finále tuzemské pohárové soutěže! Navíc v prestižním Podještědském derby s Libercem!

Větší náboj snad už ani finále mít nemůže. Bojovat o druhou nejcennější domácí trofej právě proti odvěkému rivalovi z Liberce, to dodává středečnímu finále Poháru FAČR opravdu na chuti.

Rozpoložení obou severočeských rivalů je v letošní sezoně významně rozdílné. Jablonec má už pár týdnů jistou účast v 3. předkole Evropské ligy, díky konečnému umístění na třetí příčce SYNOT ligy. Slovan si letos okusil těžké boje o setrvání v prvoligové soutěži, to se mu nakonec povedlo a teď může nevydařenou sezonu vyšperkovat také nečekaným postupem do Evropy. Vítěz středečního zápasu totiž postupuje taktéž do 3. předkola Evropské ligy. Pokud bude vítězem náš Jablonec, který se už do Evropy kvalifikoval, nepřipadne účast v evropských soutěžích poraženému finalistovi, nýbrž se uvolní pátá příčka v ligové soutěži. Na tu si brousí zuby v Příbrami.

Oba finalisté vyřadili na své cestě k samotnému vrcholu soutěže několik nelehkých soupeřů. Liberec zdolal Ústí nad Labem, Znojmo, Třinec a Teplice. Jablonec si postupně poradil s Chomutovem, Dobrovicí, Bohemians 1905, Spartou a Mladou Boleslaví.

Teď už stojí v cestě za triumfem jen jediný soupeř – Slovan Liberec. Prestižní finále si i proto hodlají užít nejen natěšení jablonečtí příznivci, prestižní duel si chce vychutnat i celý trenérský štáb Jablonce, ten v čele s kormidelníkem Jaroslavem Šilhavým totiž ještě loni vedl právě Slovan. „Přiznávám, že je to stále čerstvé, vždyť jsme tam ještě nedávno působili. Teď už jsme ale soupeři, jsem rád, že finále se zrodilo právě mezi těmito týmy. Bude to hodně prestižní a věřím, že je letos i do třetice porazíme a pohár nad hlavou budeme mít právě my,“ vyslovil přání jablonecký kouč Šilhavý.

Liberec neměl dobrou sezonu. Ale v tomhle derby není favorita, tohle pravidlo bude podle mě teď platit. Všechno se maže, bude to o momentální formě, motivaci a touze získat ten pohár na svou stranu,“ odhaduje lodivod BAUMITu.

Jablonecký kormidelník už má ve své sbírce ocenění za nejcennější dvě české trofeje. „Zvednout pohár nad hlavu, to je nepopsatelný zážitek, ať už jde o mistrovský nebo pohárový. Doma mám už i medaili z poháru, tehdy ještě jako asistent na Žižkově a vůbec bych se nezlobil, kdybych přidal další,“ říká dnes s úsměvem 53-letý kouč Jablonce.

Oba severočeští rivalové už atmosféru finále tuzemského poháru ochutnali. Liberec se účastnil třech finálových duelů, Jablonec hned pěti. Pohár pro nejlepšího Slovan přebíral jednou, Jablonec prozatím dvakrát. „Čeká nás úžasné vyvrcholení tohoto ročníku. Finále je specifické, je na neutrálním hřišti, není tam žádná pohárová matematika. Věřím, že stadion bude plný a bude výborná atmosféra,“ dodal před středečním finále Poháru FAČR jablonecký lodivod Jaroslav Šilhavý.

Utkání začíná ve středu 27. května od 18 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Proske – Wilczek, Kotík

Delegát: Orel