Junioři inkasovali s Boleslaví na 2:2 v závěru

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
2:2
Juniorská liga, 5. kolo ne 19. 8. 2018, 10:30

Tři minuty před koncem zápasu přišli jablonečtí junioři o výhru v dobře rozehraném zápase s kvalitní Mladou Boleslaví. Utkaní nakonec skončilo remízou 2:2.

Justovi svěřenci schytali od mladoboleslavských juniorů v letní přípravě debakl 1:9 a čekali, jak se stejným protivníkem vypořádají nyní v rámci 5. kola Juniorské ligy. Jablonečtí se ale silného celku, který se pravidelně pohybuje v popředí tabulky nezalekli, jen v první čtvrthodině měl tři dobré příležitosti v týdnu čerstvě plnoletý útočník Čvančara. Jenže své šance v gól nepřetavil, dvakrát se zastřeloval ze vzduchu po centrech z pravé strany, jednou se uvolnil ve vápně, ale to mu míč lapil u tyče pozorný Mikulec. Naši obránci mezitím nechali až příliš prostoru před šestnáctkou Davidu Novákovi, ten si pohodlně zpracoval míč na prsa a pak střelou pod břevno donutil k dobrému zákroku i Rychtera.

Boleslavští se postupně osmělovali čím dál více, Richter nemusel ještě zasahovat proti nepřesné střele Daniela Nováka. Po půlhodině hry ale přišel přesný pas na hlavu Šimona a hosté se radovali z vedení. Jablonečtí ale neskládali zbraně, v bojovném utkání se tlačili do zakončení, neuspěl Bulíř a další dvě dobré příležitosti notně vylekali hostujícího brankáře.

Začátek druhého poločasu měl domácí tým na výbornou. Hned ve 46. minutě zatáhl Peřina balon až k brankové čáře, přihrával před branku na Bredu, toho ale fantastickým zákrokem vychytal Mikulec! Jen o minutu později našel dlouhým výkopem náš gólman v zakončení Bulíře, ten ale ve výhodné pozici nechal spíš jen vyniknout efektní zákrok mladoboleslavského strážce branky. V 60. minutě prošel jako nůž máslem z vlastní poloviny mezi našimi obránci David Novák, položil si i brankáře Richtera, své sólo ale zakončil jen střelou vedle naší odkryté branky! Trest v podobě otřepaného nedáš – dostaneš následoval hned vzápětí, když přesnou střelou ke vzdálenější tyči srovnal na 1:1 Horáček. Jablonec za další minutu dokonce otočil po pěkné akci a střele Bulíře utkání ve svůj prospěch na 2:1!

I po vedoucí brance byl zelenobílý celek dál aktivnější, ale kromě Peřinovy střely si větší šanci už nevypracoval. Hosté až v poslední desetiminutovce zápasu vycítili šanci na bodový zisk. Nejdříve zahrozili nepřesnou střelou střídajícího Mansfelda. Tři minuty před koncem ale jablonečtí zaspali, když se balon z nákopu znovu vrátil na naší pravou stranu, odkud posadil Novák přesný centr na hlavu Yerkhova mezi obránce a ten hlavou srovnal na konečných 2:2.

Konečná ztráta mrzela nejen hráče, kteří po závěrečném hvizdu popadali na hřiště, ale i jabloneckého trenéra Josefa Justa. „Hráli jsme celkem solidní utkání. Boleslav je těžký soupeř, moc dobře to víme z letního přáteláku, kdy jsme od ní dostali devět branek. Teď jsme pro ně byli více než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme víc šancí, Boleslav měla prakticky tři a dala nám dva góly. Velká škoda té závěrečné chyby,“ litoval zbytečná ztráty se silním protivníkem kouč naší juniorky.