Juniorka prohrála vysoko s Bohemians

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
0:4
Juniorská liga, 19. kolo ne 24. 2. 2019, 14:00

Junioři FK Jablonec nenavázali na úvodní jarní vítězství na hřišti Teplic a doma podlehli pražským Bohemians 1905 vysoko 0:4.

Oba týmy využily hráče ligových A-týmů. Hosté na umělé trávě v Břízkách postavili Šmída, Koubka, Nečase i Filipa Haška. Jablonečtí šli do zápasu s novou tváří Tomášem Pilíkem, Fábrym či Pleštilem.

První šanci si vytvořili naši hráči, Haitl vystihl rozehrávku Klokanů, mířil sám na brankáře, jenže zvolil ukvapené a nepřesné zakončení. To hosté byli hned z první šance produktivní, po čtvrthodině hry rychle zakombinovali a celou akci korunoval vedoucí brankou Koubek. Na naší pravé straně se zrodila i druhá gólovka Pražanů, Marhoon odtud zatáhl balon až do pokutového území a přesnou přihrávkou na zadní tyči našel volného Koubka, ten svou druhou brankou v zápase zvyšoval už na 0:2. Za domácí se snažil o snížení Fábry, ale jeho pokusy létaly mimo prostor tyčí. Do poločasu pálil ještě bez přípravy po rohovém kopu Horáček, ale ani tentokrát brankář Kouba zasahovat nemusel.

Do druhé půle poslal náš kouč Just hned dvojici čerstvých hráčů. Činit se ale opět musel spíše jablonecký brankář Richter, po rohovém kopu Bohemians si poradil se zakončením Klokanů z blízka a míč vytáhl s námahou nad břevno.

Jablonec měl spíš náznaky, jako v případě Fábryho střely, kterou zkoušel tečoval na soupeřovu branku Šohaj. Brankář Kouba zkrotil v náruči i míč z kopačky Poura. To hostující útočník Koubek po chybě jablonecké obrany obešel i vybíhajícího brankáře Richtera, ale Hajdo skluzem na brankové čáře dalšímu gólu v naší síti ještě zabránil. Ne však na dlouho, dvacet minut před koncem rozehráli Vršovičtí standardku, na kterou nejvýše vyskočil Šmíd a Bohemians už vedli o tři branky. Další svižnou kombinaci Nečase a zakončení Le Tuana stačil Richter nohou reflexně vykopnout. Čestný úspěch mohl na straně zelenobílých zaznamenat Landfeld, jenže v rozhodující moment mu skočil obětavě pod nohy gólman Kouba a celou akci tak zmařil. Definitivu výsledku dal tři minuty před koncem po narážečce Vetešníka s Nečasem střídající Le Tuan.

Jablonečtí nedokázali navázat na úvodní jarní duel a výhru v Teplicích a doma prohráli s Bohemians 1905 0:4. „Nechci až tolik přeceňovat body z Teplic, protože tam hrály oba týmy s dorostenci. Dnes pomáhali oběma týmům kluci z A-týmu, bohužel ty jejich hráči měli trochu větší kvalitu než naši. Hosté byli lepší celkově ve všech směrech, byli důraznější, efektivnější a fotbalovější,“ hodnotil porážku kouč naší juniorky Josef Just.