Juniorka
květen

Juniorka remizovala 1:1 na půdě Sparty Praha

Zápas Sparty s Jabloncem byl ve znamení posil z A-týmů obou celků – za Letenské nastoupili například Podaný, Shala nebo Řezníček, v dresu Jablonce se představili Milan Mišůn nebo Tomáš Čížek. Utkání nakonec skončilo nerozhodně 1:1, když na vedoucí gól Čížka dokázal ještě do konce úvodního dějství zareagovat Podaný.

Juniorská liga 2014/15 | 36.kolo

:

Branky SPA: 45. Podaný

Branky JAB: 29. Čížek

Úvod zápasu patřil Spartě, která diktovala tempo hry a tvořila hru. Sparťané si první větší příležitost vypracovali po dvaceti minutách, kdy Kulhánek vyslal do šance Schicka, který svou střelou protáhl brankáře Repáně.

Hra se posléze vyrovnala a hosté šli možná pro někoho překvapivě do vedení. V devětadvacáté minutě prolétl Munzar po levém křídle do vápna Sparty, naservíroval míč pod sebe na vápno zkušenému Tomáši Čížkovi, který přesnou střelou poslal Jablonec do vedení 1:0.

Sparta se vyrovnání dočkala ještě do konce úvodního dějství. Nejdříve se ale blýskl hostující gólman Repáň, který vychytal šanci Shaly z bezprostřední blízkosti. Poté už ale kapituloval. Schranz po ztrátě míče v podání Jabloneckých uvolnil Jakuba Podaného a ten křížnou střelou na zadní tyč srovnal stav na 1:1.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení velké šance Jablonce, do míče se totiž z úhlu opřel zkušený Čížek a donutil Vorla k perfektnímu zákroku. Následovala na šance skoupá pasáž, která však skončila v sedmdesáté minutě. Poté měli dvě velké šance jablonečtí hráči, ale Nesládka při dorážce zablokoval Chvátal a Čížek posléze ve skluzu míč těsně minul.

Sparta kontrovala šancí Juliše, jehož ránu vyrazil Repáň a Řezníček poté z úhlu branku Severočechů netrefil. Poslední šancí v utkání měl Jablonec, který však svou rychlou kombinační akci nevyřešil dobře a nakonec nedokázal zakončit. Sparta si tak s Jabloncem rozdělila po bodu za remízu 1:1.