Juniorka zakončila sezonu porážkou s Olomoucí

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
2:3
Juniorská liga - nadstavba sk. B, 9. kolo po 28. 5. 2018, 14:00

Jako velmi nevydařenou hodnotí celou sezonu juniorský tým FK Jablonec, který v soutěži s nadstavbou skončil jako poslední. V posledním utkání podlehl doma Olomouci 2:3.

V posledním utkání sezony skupiny o umístění v Juniorské lize se v Břízkách začaly rodit šance až po čtvrthodině hry. Jablonec se dostal do dobrého zakončení díky přihrávce pod sebe, Hlůže ale pálil nad branku Hanáků. Do vedení šli tak hosté, když po jejich rohovém kopu dostal na přední tyči příliš prostoru Kotouč a Sigma vedla. Na zteč běžel chvíli na to Schön, ale mířil nad branku. Olomoučtí ale byli nebezpečnější, zahrávali hned několik rohových kopů, z kterých mohli znovu udeřit. Po půlhodině hry se jabloneckým povedlo srovnat nenápadnou utaženou střelou k tyči vyrovnal na 1:1 Díl. Pěkně kopnutým trestným kopem se prezentoval Hlůže, míč prudce padal k tyči olomoucké svatyně, ale Hruška skvělým skokem dokázal míč vytěsnit na roh! Jablonec byl v závěru půle více aktivnější, Díl ale vyprášil rukavice brankáře Hrušky a Magastena zakončoval nad.

Tři minuty po změně stran se jabloneckým podařilo svižné přečíslení, míč se na hranici vápna dostal ke kapitánovi Kebískovi, který k naší smůle jen rozezvonil břevno soupeřovy branky. Jablonečtí se branky dočkali v 52. minutě, to přímý kop z 23 metrů trefil přesně přes zeď k tyči Hlůže na 2:1. Pak se zase připomněli hosté, hlavičku Nízkého z blízka stačil z brankové čáry včas vykopnout jeden z našich obránců. Jabloneckým zřejmě první varování nestačilo, za další dvě minuty centroval Galus přesně na hlavu Grečmala a zblízka srovnal na 2:2. Z velké dálky zkoušel štěstí i Sláma a Richter se musel hodně natáhnout, aby míč vytáhl na roh. Velkou šanci spálil autor vyrovnávající branky Olomouce v 59. minutě, z úhlu minul vzdálenější jabloneckou tyč. Našemu týmu se nedařilo déle držet míč na svých kopačkách. Když už, tak si aktivně na pravé straně počínal především Díl, ale ani po jeho kličkách a dvou střelách se jablonečtí gólu nedočkali. Trest pro jablonecké přišel 16. minut před koncem zápasu, míč se odrazil od pravé tyče Richterovy branky k volnému Raabovi, ten už měl velmi jednoduchou pozici a dokonal velký olomoucký obrat na 2:3.

Konečný výsledek tak byl zklamáním, stejně tak jako celá jablonecká sezona juniorského týmu trenéra Bekakise. „Hráli jsme dnes prakticky proti o dva roky mladším hráčům a takhle to vypadá, bohužel,“ nebylo příliš do řeči jabloneckému kouči. „Celá sezona nebyla dobrá. Všechno se to odvíjí od toho, jak jsou ti kluci pracovití a chtějí na sobě dělat. Pro mě je tohle mužstvo velké zklamání. Takovéto hráče jsem ještě nikde neměl. Většina z tohoto týmu dává fotbalu málo. Jsou tu samozřejmě i kluci, kteří chtějí, ale zároveň i dost těch, kteří o tom mluví, ale nic pro to nedělají. To bych řekl, že je největší problém,“ byl kritický na své svěřence trenér Džimis Bekakis.