Juniorské derby jsme vyhráli 3:2!

FK Jablonec FC Slovan Liberec
3:2
Juniorská liga, 1. kolo út 24. 7. 2018, 11:00

Úvodní duel nového ročníku Juniorské ligy nabídl Podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem. Šťastnějším týmem byl domácí Jablonec, který vyhrál 3:2!

Premiéra trenéra Josefa Justa na lavičce juniorského týmu měla velmi dobrý začátek. Čtvrt hodiny po začátku zápasu sprintoval po levé straně hřiště do vápna Dominik Pleštil, v náběhu našel ve vápně Tomáše Čvančaru a šikovný útočník poslal domácí do vedení 1:0! O pět minut později však přišly dvě hrubé chyby na straně Jablonce a v rozmezí dvou minut otočil skóre Da Silva - jednou z volného kopu a jednou se prosadil hlavou.

Ve 28. minutě měl na noze gól Tomáš Čvančara, ale jeho pokus zblízka vyrazil reflexivně brankář Nguyen. O dvě minuty později se již skóre měnilo. Domácí hráči dostali míč do vápna opět z levé strany a na zadní tyči si našel míč Tomáš Čvančara, který propálil gólmana Liberce a vyrovnal na 2:2!

Ve druhém poločase měl dobrou šanci na vedoucí branku Landfeld, gólman ho vychytal. O chvíli později kombinoval Čvančara s Pleštilem, ale střela z úhlu od Pleštila mířila jen do padajícího brankáře Liberce. Na druhé straně se povedenou střelou z dálky prezentoval Liberec, ale Richter včas vytěsnil míč mimo prostor branky. Dvacet minut před koncem byl Liberec blízko vstřelení branky, po skrumáži Liberec nedostal míč prakticky do prázdné branky díky několika obětavým zákrokům obrany Jablonce.

Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Nadvakrát rozehraný volný kop poslal Dominik Breda přesně do šibenice s pomocí brankové konstrukce - 3:2! Jen o pár minut dříve měl být střelec vítězné branky vystřídán, ale plánované střídání nakonec využil dvougólový útočník Čvančara, který musel po jednom z tvrdších soubojů střídat.

V závěru si pak hráči Jablonce vedení uhlídali, byť ještě několikrát po drobných chybách pustili Liberec do zajímavých příležitostí.

"Bylo to hodně bojovné utkání. V prvním poločase jsme měli trošku víc šancí než soupeř. Bohužel jsme dostali dva góly po hrubých chybách. Ve druhém poločase jsme tahali za kratší konec a měli jsme i trochu štěstí, že soupeř nedal jasné šance. A my jsme naopak vítězný gól dali. Tentokrát jsme byli šťastnější," hodnotí své první utkání po návratu na jabloneckou lavičku trenér Josef Just.