12
listopad
2008

Karel Pěnek k utkání s Bohemians


„Chtělo to více klidu v koncovce,“ myslel si po utkání bývalý jablonecký útočník z let 1969-72 Karel Pěnek.

Gambrinus liga 2008/09 | 13.kolo


2
:
1
1:0

Branky JAB:

Branky BOP:


Karle, po delší, době Vás vidíme na jablonecké Střelnici. Jaký je důvod Vaší návštěvy?
Máte pravdu, nebyl jsem tady delší dobu. Novou Střelnici jsem díky Vám poznal až dnes a musím uznat, že máte krásný stadion a hráči mají vynikající zázemí. Moc se mi to tady líbí a budu sem jezdit častěji. A důvod návštěvy? Tak jednak očekávám, že se potkám s bývalými spoluhráči a jako útočník jsem se přijel podívat hlavně na útočníky Kincla a domácího Lafatu.

Chodíte na ligový fotbal?
Tak někdy se jdu podívat na Spartu, za kterou jsem hrál dva roky po odchodu z Jablonce, ale k srdci mi přirostl Jablonec. Je mi nejsympatičtější a stále mu fandím.

Určitě souhlasíte, že utkání mohli jablonečtí vyhrát mnohem vyšším rozdílem. Proč si myslíte, že nakonec vyhráli jen 2:1?
Máte naprostou pravdu, domácí klidně mohli dát pět gólů a nikdo z přítomných diváků by se nedivil. Chtělo to jen do půle dát ještě jeden gól a myslím si, že by byl klid.

Řekl jste, že jste se jako bývalý útočník přijel podívat na Lafatu a Kincla. Jak byste zhodnotil jejich výkon?
Kincl se dostal do dvou šancí, ale gól nedal, i když při první nastřelil břevno a jinak prokázal svou zkušenost. A Lafata? Kromě gólu se dostal se dostal asi do tří vyložených šancí, které nedal a v tom mě trošku zklamal… . Ale ten gól, tak ten stál za to. Kvůli tomu chodíme na fotbal. Takže z těch šancí to chtělo dát dva, tři góly, ale jinak to je pracovitý, důrazný hráč. Ale i další hráči měli šance, chtělo to víc klidu v koncovce .

Jak jste viděl výkon jabloneckého soupeře?
Zdálo se mi, že nehráli tak důsledně, jakoby domácím klukům nechávali příliš prostoru. Bylo vidět, že mají z jabloneckého celku až příliš velký respekt.
Jak jste se tady cítil a kdy Vás v Jablonci opět uvidíme?
Jak už jsem řekl, tak stadion, to je paráda, ale zklamalo mě, že tady chodí tak málo diváků. Jak jsem viděl, tak fotbal se tady hraje kvalitní a mrzí mě, že se nehraje před lepší diváckou kulisou. Kdyby tady byla divácká atmosféra, tak i ten fotbal by z něho vyšel lépe. To je jediné, co mně na jabloneckém fotbale mrzí. Kdyby chodilo aspoň těch osm, deset tisíc, na nás chodilo i víc. A kdy mě v Jablonci opět uvidíte? Chci přijet už na Spartu a těším se, že ji porazíte!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.