Karviné máme co vracet za pohárové vyřazení

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 18. kolo so 8. 12. 2018, 15:00

V předposledním ligovém kole míří Jablonec znovu do Karviné, které máme za podzimní vyřazení z MOL Cupu co vracet. Kromě nemalé marodky se nyní bude muset náš tým obejít i bez vykartovaného středopolaře Trávníka.

V karvinském klubu přišel při poslední reprezentační pauze, nečekaně jako blesk z čistého nebe, vyhazov pro trenéra Nádvorníka. Důvodem jeho překvapivého odvolání byly neuspokojivé výsledky a pouhých jedenáct získaných bodů, znělo z oficiálního klubového prohlášení sportovního ředitele MFK Lubomíra Vlka.

Konec trenéra u ligového mužstva překvapil jak laickou veřejnost, tak samotného Nádvorníka. „Myslím, že jsme tu začali budovat něco perspektivního a zůstalo za námi hodně pozitivního,“ mrzel předčasný konec Nádvorníka. Toho mezi domácími zápasy s pražskými „S“ nahradil u týmu osmačtyřicetiletý Slovák Norbert Hrnčár. Čechům méně známý trenér má ve své vlasti odkoučováno přes 175 mistrovských zápasů. Působil i u slovenského reprezentačního výběru do 21 let. Klubové úspěchy slavil na lavičkách Myjavy a Rožumberoku, které shodně dovedl na třetí místo. Teď ho ale v Karviné čeká tuhý boj o záchranu. „Je to ale jen kosmetická změna. Přesné bodové cíle do konce podzimu nejsou, tým budeme poznávat za chodu. Z mého pohledu měla Karviná spoustu nedotažených zápasů, které mohly skončit bodově a neskončily. Na tom musíme nejvíce zapracovat a neztrácet důležité body. Pracovat budeme jak na produktivitě, tak na zlepšené defenzivě, protože to jsou spojené nádoby,“ pravil po nástupu do nové funkce Hrnčár.

Nový kouč vedl Karvinou už ve dvou mistrovských zápasech, v premiéře sice jeho tým nestačil na domácí půdě na vedoucí Slavii, s kterou prohrál 1:3. Aktuální sérii čtyř ligových porážek v řadě dokázali jeho svěřenci přerušit až v posledním kole. Na stadionu v Mladé Boleslavi získali karvinští plusový bod po remíze 1:1. „Věřím, že právě tento získaný bod pro nás bude povzbuzením před posledními dvěma zápasy podzimu. A doufám také, že bod z Mladé Boleslavi nebude poslední, který letos získáme,“ vzhlíží k posledním dvěma kolům trenér Karviné, v kterých se jeho hráči postaví dvěma pohárovým zástupcům z Jablonce a Plzně.

Právě náš tým má Karviné co oplácet. Na konci října jsme totiž v moravskoslezském kraji vypadli v pohárovém osmifinále MOL Cupu po porážce 0:1. Ač jsme měli v utkání převahu a větší počet zakončení, domácí byli maximálně produktivní. Z poměru střel na branku 1:6 domácí svou jedinou střelou mezi tyče zvítězili 1:0 a postoupili do jarního čtvrtfinále.

Oba trenéři se v následujícím sobotním klání budou muset vypořádat s absencemi ve svých kádrech. V domácím dresu bude scházet zraněný Panák a potrestaný Budinský, který pyká za vyloučení v zápase se Spartou. Na jablonecké straně nebude moci nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu středopolař Trávník, který viděl z rukou rozhodčích už čtyři žluté karty. Trenér Rada se tak bude muset vyrovnat s další absencí, která jen navazuje na naší nemalou marodku. "Do Karviné jedeme s tím, že chceme navázat na domácí výhru se Zlínem. V Karviné jsme prohráli v poháru, bylo to pro nás nepříjemné. Ale teď je to jiná soutěž a chceme bodovat. I když víme, že to nebude nic lehkého, ale máme odhodlání bodovat," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Utkání začíná v sobotu 8. prosince od 15 hodin v Karviné

Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Dresler