Klucký: Připravili jsme o vítězství sami

FC Baník Ostrava FK Jablonec
HET liga, 6. kolo so 9. 9. 2017, 17:00

Na pozápasové tiskové konferenci byl spokojenější domácí trenér. Našeho trenéra mrzelo, že jsme nepochopitelně přišli o vítězství v závěru zápasu.

"Podle mého názoru byla první půle docela vyrovnaná, ale nám se podařilo vstřelit první gól. Bránili jsme v prvním poločase dobře, ale přesto se domácí dostali k jedné šanci. Baník měl více míč na kopačkách, ale k žádným šancím jsme domácí nepouštěli," začal úvodní hodnocení zápasu jablonecký trenér.

"Ve druhé půli to bylo z naší strany mnohem horší. Přesto, že jsme si řekli, že musíme hrát aktivně a držet míč na kopačkách. Přestali jsme hrát tak, jak jsme chtěli a spíš se soustředili na bránění. Ačkoliv jsme byli pod tlakem, tak se nám podařilo vstřelit druhou branku. Od té doby jsme zalezli a nehráli jsme to, co jsme si řekli. Ostraváci šli za výhrou víc. Ostrava projevila mnohem větší vůli po vyrovnání a nakonec se jí to podařilo. Přesto, že jsme sahali po vítězství, tak jsme se vlastní hrou, která nebyla v pořádku, o to vítězství připravili," pokračoval v hodnocení Zdeněk Klucký.

Příčiny konečné remízy vidí v několika věcech: "Neudrželi jsme balón, do čehož nám zasáhlo i zranění Považance. Na rozdíl od minulých utkání, kdy jsme měli míč hodně na kopačkách, to bylo obráceně a soupeř nás přitlačil k bráně. Na druhou stranu se nedivím, protože tady nevyhrála Slávie, nevyhrály tu Teplice. Ostrava ten kádr má silný, přitlačili nás, poslali dopředu velké útočníky, se kterými jsme měli problém," dodal jablonecký trenér.

Domácí trenér Radim Kučera mohl být po zápase výrazně spokojenější. "Na začátku utkání jsme udělali chybu a soupeř nás potrestal. My jsme v prvním poločase po jejich chybě měli taky šanci, kterou jsme neproměnili. V druhé půli jsme tempo stupňovali, zatlačili jsme Jablonec do šestnáctky, ale z ojedinělé šance jsme dostali gól a bylo to těžší. Hráči ukázali charakter a po prvním gólu jsem věřil, že zápas minimálně vyrovnáme, což se i stalo. Ale bohužel jsme kvůli neproměněným šancím nevyhráli," zhodnotil utkání z pohledu Baníku trenér Radim Kučera.

Author Martin Bergman