Kopice s Pospíšilem nedělní porážka mrzí

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
Synot liga, 16. kolo ne 30. 11. 2014, 17:15

Plzeň si v 16. kole odvezla z Jablonce všechny body díky vítězné brance v nastaveném čase. Naši hráči se ale nemusí rozhodně za předvedený výkon stydět. Navíc přezimujeme na třetím místě. Utkání v rozhovoru hodnotí střelec branky Jan Kopic a záložník Martin Pospíšil. Na videu zápas hodnotí také obránce Luděk Pernica.

Kopicovi vyrovnávací rána sedla, na body ale bohužel nestačila

Jak jste viděl rozhodující gól v nastaveném čase, který rozhodl o osudu utkání?

Byly to poslední sekundy, nedohráli jsme to u lajny, pak přišel centr, odrazilo se to k jejich hráči, který to i se štěstím levačkou trefil na bližší tyč. Je to smůla a štěstí pro ně. Na konci bychom potřebovali víc klidu, už jsme nedokázali tolik držet balon. Ještě asi nemáme tolik klidu na míči jako Plzeň.

Na podzim jste prohráli jen třikrát, je tohle ta nejbolestivější porážka?

Určitě. Ten zápas měl z naší strany kvalitu, hráli jsme dobře. Proti takovému soupeři, ale musíme proměnit své šance. My jsme tři nevyužili a taková mužstva to pak dokážou trestat.

Hrál se poměrně fyzicky náročný fotbal.

Snažíme se tak vždycky hrát. Ke konci se ukázalo, že Plzeň měla asi víc sil, nebo měla víc kvality na míči, držela víc balon v posledních deseti minutách hry.

Dá se říci, že plzeňští jsou v takto vypjatých zápasech zkušenější a ostřílenější?

Asi to může hrát roli. Mají za sebou hodně těžkých zápasů. A v tomto ohledu mají určitě trochu výhodu.

Na druhou stranu jste ukázali, že jste udělali velký pokrok a můžete se rovnat s Plzní.

Od toho druhého kola, co jsme s nimi hráli, už tohle byl úplně jinej zápas. Jenže když to tak sečtu, stále je to za nula bodů.

Vstřelil jste krásný vyrovnávací gól, můžete ho popsat?

Někdo mi tam přiťukl balon, hodil jsem si to na střed. José (Romera) mi to tam roztahoval a ten obránce se s ním chytnul. Měl jsem proto trochu prostor si srovnat nohy, trefil jsem to na zadní a krásně mi to sedlo. Jenže body nám ten gól nakonec stejně nepřinesl …

33 bodů po podzimu, je určitě skvělá bilance. Panuje tedy spokojenost?

Je to asi i nad plán. Rozjížděli jsme se pomalu. Jenže takovéhle zápasy, jako ten dnešní, ty vždycky zamrzí. Měli bychom je na dostřel, teď nám bohužel oba týmy z čela odskočily.

Pospíšil: Výborný zápas se šťastným koncem pro Plzeň

Jak vám je, inkasovat v takto vypjatém utkání gól v první minutě nastaveného času?

Strašně nás to mrzí. Byl to velmi očekávaný zápas, asi náš nejdůležitější v této sezoně. Plzni jsme byli nejméně vyrovnaným soupeřem, podali jsme velmi dobrý výkon, ale gól v 91. minutě nás srazil na kolena.

Stále se srovnává vývoj Jablonce ze začátku sezony s dneškem. Tak jaké to porovnání zápasů s Plzní tehdy a dnes tedy nakonec bude?

Posunuli jsme se hodně. V určitých fázích zápasu jsme Plzeň i dokázali přehrávat. Ten kus práce byl už asi vidět. Dnes to podle mě byl remízový zápas. Minulé kolo na Baníku jsme měli štěstí my, teď ho měla Plzeň.

Jenže dnes se hrálo o takzvaných „šest“ bodů.

Pořád je do konce čtrnáct kol. My určitě nic nezabalíme a budeme je prohánět až do posledního kola.

Jak byste zhodnotil jablonecký podzim?

Na to, že se nám moc nevěřilo, jsme podávali výkony nad očekávání. Přišlo devět nových hráčů a veřejnost i média si myslela, že to sehrání nepůjde tak rychle, že to třeba bude trvat i dva tři roky. My jsme ale ukázali, že jsme za tři měsíce udělali velký kus práce.

V prvním poločase jste Plzeň přehrávali, ale gól nepřicházel.

Chyběl právě ten gól. Úplně stoprocentní šance jsme si třeba až tolik nevytvořili, ale měli jsme tam takové náznaky, kdy to chtělo lépe dohrát. Crnkič nebo Romera to tam měli dobře nalité, což byly šance k proměnění.

Dorazil za vámi do šatny i klubový šéf pan Pelta?

Před zápasem za námi byl. Motivoval nás, tak jako my sami a myslím si, že to bylo i na tom hřišti i vidět. Štěstí jsme si ale bohužel asi vybrali na hřišti minulý týden v Ostravě.