Kouč Astany Babayan: Jablonec není horší jak Slavia

FK Jablonec FC Astana
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Tým Astany, našeho dalšího protivníka v Evropské lize, si už vyzkoušel trávník stadionu na Střelnici. Kouč Babayan bude ve čtvrtek postrádat v Čechách několik hráčů,.

Astana sice v posledním kole remizovala a oslavu svého v řadě pátého titulu v kazašské lize musela prozatím odložit. „Nad titulem teď nepřemýšlíme, všichni myslím na zápas s Jabloncem, je to pro nás nejdůležitější,“ říká před soubojem s Jabloncem hlavní kouč Astany Grigori Babayan.

Ten před zápasem v Jablonci postrádá několik hráčů. „Hrát nebudou Logvinenko, Shchetkin a Shomko, u ostatních hráčů se budeme rozhodovat až na zítřejším tréninku,“ pravil ke zdravotnímu stavu kabiny kouč Astany.

„Všichni ale víme, že nás čeká těžký zápas. Analyzovali jsme soupeře, víme že odehrál šest zápasů bez porážky. Máme některé problémy v sestavě vinou zranění. Zítra se bude rozhodovat, jestli už budeme postupovat dál ve skupině nebo ne. Všechno záleží na našem přístupu, jestli na hřišti necháme všechno, pak budeme úspěšní. Musíme hrát na sto procent,“ velí kouč Astany.

„Jablonec nemůže to být slabý tým, když se účastní skupinové fáze Evropské ligy. Víme, že není horší jak Slavia. Jestli nebudeme hrát na sto procent, ztratíme body. Budeme hrát naplno a dáme všechny síly do toho zápasu,“ přeje si kouč Babayan.

Srbský obránce Antonio Rukavina, který v létě přestoupil do Astany ze španělského Villarealu nečeká na severu Čech jednoduchou úlohu. „Čeká nás velmi těžký zápas, budeme bojovat o body. Chceme získat ve dvojzápase s Jabloncem čtyři až šest bodů,“ plánuje sebevědomě bývalý hráč německého Dortmundu či španělského Valladolidu.

Fotbalisté vedoucího týmu kazašské ligy po sedmé hodině vstoupili na pažit Střelnice, kde se zítra od 21 hodin utkají s výběrem Petra Rady.