Kouč Kluže Dan Petrescu by bral i remízu

FK Jablonec CFR 1907 Cluj
Evropská konferenční liga UEFA, 1. kolo čt 16. 9. 2021, 21:00

Trenér našeho čtvrtečního protivníka Dan Petrescu nepřivezl do Jablonce kompletní tým, jaký výsledek by ho ze zítřejšího zápasu na Střelnici uspokojil?

Kouč Kluže Dan Petrescu přivezl do Jablonce nekompletní tým. „Máme hodně zraněných. Oproti tomu Jablonec nemá žádného, což je pro nás nevýhoda. Ale jsem přesvědčený, že hráči do toho dají všechno, co mohou,“ říká 53letý kouč, který se týmu znovu ujal na začátku září.

Po delší době se může v týmu soupeře představit po zranění i obránce Andrej Burca, který se vrací do hry. „Bylo to pro mě dlouhé čekání. I evropské zápasy mi velmi chyběli, doufám, že to pro mě bude nový začátek. Známe české týmy, jde z nich dobrý dojem. Jablonec jsme studovali. Musíme v sobě najít dobrého ducha a dobře reprezentovat Rumunsko,“ přeje si 28letý defenzivní hráč Kluže.

Co soudí kouč Petrescu o týmu Jablonce? „Severočeši mají silný a dobře organizovaný tým se zkušeným trenérem, který je u týmu už delší dobu. Viděl jsem většinu zápasů Jablonce v této sezoně. Vím, že má hráče i v národních týmech. Zatím jsme nenašli žádné jejich slabiny. Výhodu mají i v tom, že oni poslední zápas vyhráli a my prohráli,“ uvedl rumunský kouč. „Z Jablonce bychom chtěli dobrý výsledek. Všichni by samozřejmě řekli, že by zde rádi vyhráli. Ale my bychom nebyli nespokojeni ani s remízou,“ přiznal kouč Kluže, který zavzpomínal i na nedávné měření sil se Slavií Praha, u kterého byl. „Už když jsme s Pražany hráli, zdůrazňoval jsem, že Slavia má celkově výborné hráče, zmiňoval jsem hlavně Součka. A podívejte se, kam až se dostal. Obdivuju ho a sleduju ho,“ řekl na závěr tiskové konference Kluže její trenér.