Kouč Pjuniku Tarkhanov přivezl kompletní kádr

FK Jablonec FC Pjunik Jerevan
2. předkolo EL, 2. kolo čt 1. 8. 2019, 19:00

Do areálu jablonecké Střelnice navečer dorazila i výprava našeho zítřejšího soupeře Pjuniku Jerevan. Kouč Aleksandr Tarkhanov přivezl s sebou do Čech kompletní kádr.

Hlavní kouč našeho soupeře Aleksandr Tarkhanov před zítřejší odvetou konstatoval. „Čekám dobrý fotbal. Doufám, že vyhrajeme a postoupíme do dalšího kola Evropské ligy,“ uvedl na předzápasové tiskové konferenci arménského celku. „Všichni naši hráči jsou v pořádku. Včetně Karlena Mkrtchyana, který minulý zápas nemohl hrát,“ dodal ke zdravotnímu stavu své kabiny a připustil, že do zápasu mohou zasáhnout i dva noví hráči, ač s nimi ještě nepočítá od úvodních minut.

Obránce Pjuniku Jerevan Kristi Marku zastupoval na tiskové konferenci hráčskou kabinu. „Zítra to bude složitý zápas. Měli jsme na to týden a připravovali jsme se na něj důkladně. Doufám, že to zítra zvládneme dobře,“ řekl na tiskové konferenci 24letý albánský obránce.

Kouč Pjuniku v zítřejším odvetném zápase na Střelnici favorita nevidí. „Myslím si, že zápas nemá favorita. My jsme doma vyhráli, ale v druhém poločase už se hrál vyrovnaný fotbal a Jablonec si vypracoval nějaké šance. Víme, že je Jablonec zkušený tým, který hrál minulý rok základní skupinu Evropské ligy. Bude to boj a my věříme, že v něm uspějeme,“ odhaduje 64letý ruský kouč, který shlédl i poslední zápas Jablonce se Slováckem, který skončil vysokou výhrou 6:0. „Ten zápas jsme viděli, ale obavy nemáme. Slovácko tam mělo dvě šance na proměnění a konečný výsledek neodpovídá tolik kvalitě hry,“ poznamenal kouč Pjuniku.

Ten si na závěr tiskové konference pochvaloval, že s pomocí klubového prezidenta se jim povedlo zrealizovat pro lepší pohodlí přímý let až do České republiky. „Né každý tým z Jerevanu má možnosti přiletět přímou linkou až do České republiky. Byly tam různé možnosti. S pomocí prezidenta našeho klubu jsme mohli letět charterovým letem přímo až do České republiky, za což jsme rádi,“ uzavřel předzápasovou tiskovou konferenci arménského klubu kouč Aleksandr Tarkhanov. Po ní jeho tým absolvoval s půlhodinovým zpožděním předzápasový tréninku na stadionu Střelnice.