Kouč Rada bod z Liberce bere

FC Slovan Liberec FK Jablonec
2:2
FORTUNA:LIGA, 13. kolo so 19. 10. 2019, 14:30

Bod z 52. Podještědského derby nakonec po remíze 2:2 bral i kouč Jablonce Petr Rada. S výkonem svých svěřenců byl jablonecký lodivod spokojený z osmdesáti procent, jak prozradil na pozápasové tiskové konferenci.

Domácí lodivod Pavel Hoftych hodnotil 52. Podještědské derby následujícími slovy. "Nevyšel nám první poločas podle našich představ. Pomalu jsme kombinovali, byli jsme všude o krůček později. Chyběla nám aktivita směrem dopředu. Snad z 60 přihrávek jsme 58 zkazili. Bylo to špatné, navíc nás gólovou hlavičkou potrestal nejmenší muž na place. V kabině jsme si řekli pár ostřejších slov. Chtěli jsme být aktivnější a odvážnější. Oskar tam přinesl oživení, celkem rychle jsme vyrovnali Mikulou. Byla tam krátká nekoncentrovanost a Jablonec si opět vzal vedení zpět. Stejně jsme vyrovnali a i v závěru jsme měli šance. Přišla Potočného akce a mohlo to skončit úplným obratem, ale bohužel. Bral bych bod, kdybychom v závěru neměli tu tutovku, takhle je to spíš ztráta,“ řekl kouč Slovanu po svém prvním derby. „Především druhý poločas to byl dobrý zápas. Derby mělo velmi slušnou kulisu, druhý poločas už byla na stadionu velmi dobrá atmosféra, za kterou příznivcům děkujeme,“ zakončil trenér Liberce.

Jablonecký trenér Petr Rada opět s naším týmem na neoblíbeném stadionu U Nisy neprohrál. „Na jednu stranu jsem zklamaný a na jednu spokojený. Věděli jsme, že nás tu čeká těžké utkání. Když doma nevyhrajete jdete do mínusových bodů a my jsme sem do Liberce jeli pro plusové body. V prvním poločase jsme kontrolovali jsme hru a byli jsme lepší. Nebyly z toho ale žádné velké závary před brankou domácích. Dali jsme tyčku a těsně před poločasem i vedoucí gól. Napadali jsme a byl jsem spokojený. Chtěli jsme jít dál jít se stejnou taktikou i do druhého poločasu. Pak přišel klíčový moment, Oskar přinesl oživení do hry domácích a to nám začalo dělat trochu problémy. Byli jsme potrestaní podobným gólem, jako jsme šli do vedení. Domácí ožili a my je hned z protiútoku potrestali ukázkovou akcí. Domácími to ale bohužel neotřáslo. U vyrovnání jsme měli tu situaci vyřešit jinak. Pak to bylo hodně soubojové, měli jsme tam brejkové situace a Pilíkovu nebezpečnou střelu těsně vedle. V závěru měl velkou šanci ještě Potočný, ale nedal. Remíza je pro nás plusový bod. Bodu z Liberce si ceníme, myslím že to bylo dobré utkání. Mělo to náboj. S naším výkonem jsem z 80 procent spokojený,“ uvedl po zápase náš lodivod a dál se vyjádřil i k produktivnímu Sýkorovi, který si připsal gól i asistenci. „Honza je pro nás klíčový hráč. Rychlostní typy, které máme v týmu, to je v dnešním fotbale velké plus. Jsem rád, že branku vstřelil a na jednu i přihrál. Taky jsem mu ale stačil vyčinit u inkasovaného gólu, tam mohl Mikulu předskočit,“ dodal Rada.