Kouč Rada po postupu v MOL Cupu

SFC Opava FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo út 29. 10. 2019, 16:00

Jablonecký kouč Petr Rada měl po zápase osmifinále Poháru FAČR v Opavě radost z postupu svého týmu do další části.

Našeho lodivoda těšil především splněný cíl, kterým byl postup do čtvrtfinále. „Vyhráli jsme. Splnili jsme cíl, kterým byl postup. Když hrajete s ligovým mančaftem, tak to není nikdy jednoduché, ať to je Opava, Sparta nebo Slavia. Jeli jsme do Opavy s cílem postoupit, věděli jsme, že to tu bude těžké. Opavští udělali změny, nehrálo jim hned několik hráčů, například důležitý Zavadil. Opava tam měla dva vysoké útočníky, z mého pohledu Dedič je velice kvalitní hráč. Šancí jsme měli možná o trochu víc než domácí. Pohár je úplně jiná soutěž, častokrát se stává i ve světě, že třetiligový tým vyřadí prvoligistu,“ uvedl po skončení zápasu Rada.

O postupu rozhodl dvěma góly v prodloužení střídající útočník Chramosta, který ale u trenéra příliš šancí stále nedostává. „Honza mě má teď v klinči. On se možná může cítit, že jsem mu nedával moc šancí. Jsem rád, že ty góly dnes dal. Je vidět, že i když nenastupuje tak často, že je profík. Jeho přístup a vše okolo je v pořádku,“ pochválil Chramostu, kterého poslal na plac v 97. minutě místo dalšího útočníka Doležala. „Doli už toho měl dost. Opava má výborné fanoušky, i na pohár jich tu bylo poměrně dost. Hráči, které tu mají, jsou zajímavý. Opavští jsou teď v nějaké krizi, ale věřím, že se z toho dostanou, " uzavřel hodnocení zápasu kouč Rada.