Trenéři FA
16
únor
2021

Kouč U16 Bekakis: Někteří předpoklady mají


Po trenérech žákovské kategorie se v našich rozhovorech zaměříme na představení koučů dorosteneckých kategorií naší fotbalové akademie. Prvním z nich je trenér U16 Džimis Bekakis.

Trenére, vy pocházíte z Jablonce, kde jste hrál do svých dvanácti let. Kam směřovaly vaše následující kroky aktivního hráče?

Ano, přesně tak, poté jsem až do A-mužstva působil v Teplicích. Na vojně VTJ Tábor. Později VTJ Karlovy Vary, RH Cheb, opět FK Teplice a nakonec v německém SV Neuendorf.

V jablonecké akademii na pozici trenéra nejste poprvé. Ani Liberecký kraj vám není cizí. Kde jste jako trenér v okolí trénoval?

Cizí mi určitě není a dost se mi tu i líbí. Nejprve tedy ve Slovanu Liberec jako asistent trenéra v A-mužstvu, poté juniorka. Následovala juniorka FA Jablonec, divizní FK Turnov, FK Sedmihorky. Teď působím opět v Jablonci v U16.

V současnosti trénujete kategorii U16. Kdo je s vámi v realizačním týmu? Dokázal byste vyzdvihnout nějakého hráče z vašeho týmu, který by v budoucnu mohl mít nakročeno do velkého fotbalu?

S trénováním mi pomáhá asistent Renda Feri. Vedoucím je Jaroslav Hurych. Jejich práce si cením a tímto je zdravím. K té druhé otázce je složité odpovědět, protože je dost těžké říci o někom, že bude hrát velký fotbal. Záleží, jak na sobě hráči budou pracovat a jak se budou zlepšovat. Určitě ale můžu prozradit a zároveň tak i motivovat kluky, že někteří jedinci předpoklady mají!

Co může být rozdílné pro hráče, který opustil žákovskou kategorii a posouvá se věkem do dorostu? Jaká jsou úskalí?

Určitě se musíme zaměřit na více věcí. Z kondičních schopností jasně síla, protože dorostenecký fotbal už je více důraznější v osobních soubojích. Taky do zápasu vstupujeme s předem danou taktikou.

Čtenáři si vás dle jména spojí s A mužstvem, kdy jste zaskakoval na pozici hlavního trenéra v ligovém zápase proti Brnu. Jaké máte vzpomínky na toto utkání?

Zápas si moc dobře vybavuji. Bohužel moc dobré vzpomínky na něj nemám, protože jsme v něm prohráli.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.